MCSkorpions

Jak se čte völva gold nikde to nejde najìt co to znamená prosìm piradì te mi předem děkuji

Doplňuji:
Pardon ze tuto jsem psal dvakrat jsem tu nevi a zeptal sem se poprvý blbě tak se to odeslalo dvakrat a beslo to vymazat :(

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Rád bych poradil, bohužel ale neumím přečíst tvůj výtvor.

Další odpovědi
petra15

Rekla bych,ze je to svedsky. To " ö " se cte jako nemecky ö,tedy neco mezi o a ä.
Doplňuji:
v Dansku a Norsku se to ö pise se "skrtlou"carkou,

marci1

Čte se tako -e-, přesně viz : http://cs.wiki­books.org/wiki/%C5%A0v%C­3%A9d%C5%A1ti­na/V%C3%BDslov­nost

MK44

„völva“ je islandsky věštkyně, vědma. [ö] podobně jako v němčině.
(Taky je to islandská kapela – hraje spirituální non-křesťanskou hudbu.)
„gold“ znamená v angličtině zlato (něm. Gold)
(Islandsky je zlato gull.)
Co to znamená jako celek Ti nepiradìm, neznám souvislosti.

annas

Pokud jde o název auta Volvo gold. Jak uvádí zdroj, název firmy Volvo = „valit se, z latině z "volvere“, v souvislosti s kuličkovým ložiskem. Gold = zlatý.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs-CZ&langpair=en%7Ccs&u­=http://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Volvo

Jinak etymologický slovník uvádí stejný původ pro výraz vulva (fr. vulve, volve) je z lat. vulva, volva. Souvisí se slovesem volvere „valit“, „otáčet“. Původně označoval „pouzdro“, „pochvu“, „obal“. metaforicky se dostal tento výraz do dnešního významu.

Z diplomové práce, zdroj jsem zavřela, nemohu najít.

Název vědym völvo má jiný původ, nesouvisí s název auta. ou Pochází od severskáho „žezla“ a hole zvané völr, gandr nebo seiðstafr. Od názvu těchto holí je odvozen také severským termín pro vědmu (völva), objevuje se ale již jako součást jmen starogermánských věštkyň v antickýchpra­menech (Waluborga, Ganna, Gambara; viz STARÝ 2006, 170).

Dále v diplomové práce v odkazu
http://is.muni­.cz/th/147022/ff_m_b1/mgr-N-Germanu-text-bez-priloh.txt?lang=cs

anonym

Když se ti příště něco nepovede, tak o smazání můžeš požádat písemně admina na info@odpovedi.cz, nebo se obrať na někoho ze stříbrných nebo zlatých. Pokračovat v řešení otázky můžeš i v diskuzi.
Tu duplicitní otázku jsem nahlásila adminovi, tak to už neřeš.