quentos

Jak se čte v nizozemštině souhlásková skupina „sz“?

souhlásková skupina „sz“?

Nejlepší odpověď
annas

Výslovnost většiny nizozemských hlásek je podobná česká výslovnosti. Rozdíl je u několika souhlásek.

Ve slovníku jsem našla jedno slovo složené slovo se skupinou sz – (de) Voetgangerszone – čte se Fuchtangerszóne – pěší zóna. složené.

Zdroj: http://www.pri­jimacky.cz/in­dex.php?akce=de­tail&vyr=14&ti­tle=P%F8ehled%20ni­zozemsk%E9%20gra­matiky&PHPSES­SID=cca7884a4a­add4a659dcba94­315a16e1

Další odpovědi
rynek878

Spřežkový pravopis je takový způsob zápisu písmen, nejčastěji latinkou, kdy se pro zachycení některých hlásek užívá spřežek. Spřežka je seskupení několika písmen užívané k zápisu jedné hlásky (například české „ch“, polské „sz, cz, rz, dz“ nebo německé „sch“). Taková skupina písmen může pak být považována za jedno písmeno. Nejvíce se spřežkový pravopis vyskytuje v němčině, angličtině, francouzštině, maďarštině, albánštině, polštině nebo nizozemštině. Spřežky vznikly proto, že latinka nemá znaky pro hlásky, které používají jiné jazyky než latina. Jedná se zejména o č, š, ž, dž, ch, ď, ť, ň, gj, gh a další.
více zde:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sp%C5%99e­%C5%BEkov%C3%BD_pr­avopis