Tw!st

Jak se čte # ?

trošku blbá otázka ale nepřišel jsem na to jak se čte tohle # říkal jsem tomu mřížka ale jak se to jmenuje správně ?
Doplňuji:
Michale, díky dokonce jsem to potřeboval vědět konkrétně u tohoto programovacího ja­zyka

Nejlepší odpověď
anonym

Hash (#)
• Číselný kód: (levý) Alt+35.
• Anglická klávesnice: Shift+klávesa 3/š.
• Alt Gr: (pravý) Alt+X.
Pro tento znak existuje mnoho různých pojmenování: kupříkladu kříž, dvojkříž, koleje, plot aj. Já se přikloním k anglickému pojmenování hash [heš]. Nejčastější význam tohoto znaku je „číslo“, a to buď přímo s hodnotou (např. #15), nebo jako zástupný znak pro libovolné číslo (např. # či ## apod., pokud chceme naznačit počet cifer). Dalším místem, kde se s tímto symbolem lze setkat, jsou internetové adresy. Zde označuje, do které části stránky se má po jejím načtení přejít.
P.S. Výraz „dvojkříž“ je vnímán obecně jako součást slovenského státního znaku.

Zdroj: http://postre­hy.havlas.eu/jak-na-to/neobvykle-znaky/

Další odpovědi
anonym

mriežka, krížik, dvojkrížik.

aspoň v mojom okolí.
Doplňuji:
no vidíš, a u noty je to krížik.

Treba sa pýtať teda, ako sa číta C#, nie?

Len tak na okraj:
„Milujem“ tieto nekonkrétne polovičné otázky. Ono aj pýtať sa je umenie, že?

Michal Kole

Třeba programovací jazyk C# se čte jako C sharp http://cs.wiki­pedia.org/wiki/C_Sharp

cochee

Pozor, takové symboly jsou dva podobné. Michalem popsaný „sharp“ je křížek v notovém zápisu (ten jazyk C jej převzal do názvu) a píše se tak, že ty rovnoběžky zleva doprava musí být šikmo nahoru. Druhý křížek je tzv. Number sign (britská angličtina), tedy zástupce za slovo „číslo“, rovnoběžky zleva doprava se musí psát vodorovně,ne šikmo. Například #1 se čte „number one.“ A v Commonwealth angličtině čte se obvykle „heš“ (hash). V americké angličtině se mu však říká „pound sign,“ tento název se však v „ostatních“ angličtinách (britská, Commonwealth) používá pro značku britské libry £, aby v tom nebyl moc malý bordel… A konečně v britském jazyce používaný „number sign“ se zase v jiných jazycích nepíše jako onen křížek, ale používá se celkem známý znak №. Celá problematika dvojitého křížku je ještě daleko zamotanější, viz zdroj ;)

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Num­ber_sign