Mirdas

Jak se co nejlépe zachovat ?

Mou starou tetu navštívil podomní prodejce s informacemi o levnějších dodávkách elektřiny od ČEZu.
Tetě se to zdálo zajímavé, ovšem odmítla ho že se o všem poradí s rodinou. Prodejce si nechal podepsat na ceník že tetu o všem informoval.
Překvapení nastalo, když ji volali z Bohemia energy, že má sepsanou smlouvu o dodávce elektrické energie. Odmítla že cokoliv uzavírala.
Prý je vše řádně uzavřeno elektronicky.
Neobdržela žádnou kopii smlouvy, podmínky a vše co ke každé dohodě patří.
Bratranec jim volal a chtěl číslo smlouvu, aby ji mohl vypovědět. To mu bylo odmítnuto že to nedovolují snad vnitřní směrnice firmy a od té doby s nima nikdo nekomunikuje.
Opravdu nemám zájem o hloupé rady v tomto stavu že nemá nikomu otevírat dveře a podobně.Kdo nemá co říci ať tedy mlčí.

Co by jste poradili vy, kteří opravdu poradit chtějí, vám děkuji předem.
Doplňuji:

Máte zkušenosti s tou samou firmou, nebo znáte podobné situace ?
_

Nejlepší odpověď
kapka

To je sila teda. A ona je u jineho dodavatele teda? Ten prestup neni tak rychly. At kontaktuje sveho dodavatele, poslou ji papiry, ktere podepise, ze nechce odejit a oni to zaridi uz za ni. Teda takhle to normalne funguje, mluvim ze sve zkusenosti.
Oni se o zakazniky dost perou. Spis se divim, ze ji puvodni dodavatel uz sam nekontaktoval, protoze oni by to u nej museli vyridit ten prestup. Ten puvodni nechce prijit o klienta, tak se hned ozve a ukecava, jesti si to nechcete rozmyslet. Pokud ano, zaridi to.

Další odpovědi
ivzez

Správný postup je odvolat výpověď u původního dodavatele energií.
Volání nebo psaní do TV by ničemu nepomohlo.
Mají tolik podnětů, že už se o „nekalé praktiky“ snad ani nezajímají.
Každopádně by to trvalo moc dlouho,
takže už by prošla doba na odvolání výpovědi …
Doplňuji:
Vysvětlete tetě, že nikdy nemá nikomu nic podepisovat.
Samozřejmě, že nešlo o žádný ceník, ale o smlouvu …

JájsemRaibek

Pokud tvrdí, že uzavřeli elektronicky, můžete od smlouvy ve lhůtě 14 dní odstoupit. Lze to, nebo je to již delší dobu?
Tr. oznámení je k ničemu, ombudsman možná-nejsem si jist, možná tak energetický úřad, ten by to mohl mít v kompetenci.

marci1

Záleží na tom, jak dlouhá doba od „návštěvy prodejce“ uplynula. Zkuste ihned telefonicky kontaktovat call centrum ČEZu,nejlépe později v noci (dá se nejlépe dovolat ) a informovat je o tom co se stalo. Poradí vám, jak postupovat, poznamenají si, že tetu navštívil „šmejd“, pošlou vám zpětvzetí výpovědi ap. Nejlépe co nejdříve, tak do 14 dnů, kdy se dá nová smlouva zrušit (vzít zpět).
Doplňuji:
Zkušenost z rodiny. 🙂

arygnoc

možností je niekoľko:

  • trestné oznámenie
  • oslovenie ombudsmana
  • osloviť médiá

no a poučiť sa, agentov s teplou vodou odo dverí odháňať.

;-Q

anonym

Odstoupit okamžitě od smlouvy a nebo podat trestní oznámení,nic jiného.

Agneta

Nejlepší možnost je – jak uvádí arygnoc, zavolat do TV na nějaký zákaznický pořad o těchto věcech, neboť ČEZ bude jakýkoliv kontakt blokovat = přece normální a každodenní věc, v zemi zlodějů a tunelářů :DDD

lota

Pokud opravdu nic nepodepsala, asi bych šla na policii, příp. se poradila třeba tady: http://poradna­.aktualne.cz/ (odborná právní poradna).