MonkeyKing

Jak se člověk stane kritikem?

Umění – hudby, obrazů, jídla. Existuje nějaká škola? Jaké má vzdělání? Předpokládám, že kritik bude mít už ve svém oboru dosti praxe.

Odpovědi
Katka16

já bych jako kritika označila někoho, kdo komentuje popř. hodnotí hudbu (obraz, jídlo…)
myslím, že škola neexistuje a kritikem se může stát kdokoliv se znalostmi v oboru(získané zejména praxí)

ivzez

Samostatná škola pro kritiky neexistuje,
je potřeba vystudovat ten obor,
kterému se člověk chce věnovat.

Po studiu se věnovat oboru,
časem se propracuje ke kritikám.

Pro oblast umění se dá začít oborem „Dějiny umění“,
případně jedno- či dvouborovým studiem zaměřeným na konkrétní obor/y.

ladaadal

Jak už píší ostatní, studovat daný obor, v praxi zjistit, že tě neuživí, protože jsi silný podprůměr v daném oboru a neštěkl by po tobě ani pes, tak začneš kritizovat ostatní a při troše štěstí a arogantnosti se uživíš aspoň tak. Osobně dosud nechápu, kdo může takové vyžírky platit.