Mišul-ka

Jak se člověk může stát manažerem umělce ???

Potřebuju poradit. Můj kamarád hraje výborně na klavír a piáno. Měl už spoustu koncertů a je v tom úspěšný. Teprve tento rok vychází ze Základní školy a chtěl by se hudbě věnovat více a mít koncerty za peníze. Učí se u umělců v Ústí nad Labem a Praze.Hraje i vlastní písně. Proto mě poprosil, jestli bych mu dělal manažerku, aby neměl tokil práce. Známe se už dlouho a proto jsem mu kejvla. Vím, co to obnáší a je to těžká práce. Dá mi čísla na nějaký manažery a nějaké známé lidi ..pro začátek......a Proto se ptám…JAK A S ČÍM BYCH MĚLA ZAČÍT?:)

Nejlepší odpověď
anonym

Právě ses zaregistrovala a už po hodině vkládáš tutéž otázku duplicitně, když jsi už rady obdržela (viz Pájo v odkazu ve zdroji).
led sice tento úlet opomíjí, zato se rozepsala, ale zcela ignorovala základní a neopominutelnou podmínku, což je zletilost, a tím i oprávněnost k právním úkonům nehledě vůbec k možnosti získat ŽL a dalším nezbytnostem.
Kromě soudnosti a zdravého rozumu si v 15 můžeš tak leda pročítat příslušnou legislativu a vůbec základní pojmy v podobném podnikání, o níž zjevně nemáš ani páru a případně dostupné zdroje o dráze ostatních, již fungujících příkladech producentů, detaily džungle showbyznysu a další triviální souvislosti.
Do té doby by stačilo se obrátit na nejbližší profesionální agenturu, jež by tě vrátila na tvrdou realitu a jasně sdělila, za jakých podmínek a při jaké finanční rentabilitě, by byla vůbec ochotna k zastupování.
viz 14 tipů v Ústeckém kraji na zastupování umělců:
http://www.fir­my.cz/Remesla-a-sluzby/Umelecke-a-zabavni-sluzby/Sluzby-pro-umelecka-a-zabavni-vystoupeni/Umelecke-agentury/kraj-ustecky
Většinou podobné začátky probíhají na amatérské bázi, kde by mohl helfnout některý z dospělých rodičů, jenž by beztak musel dávat souhlas k vystupování jakožto zákonný zástupce.
V této fázi bys možná mohla přispět k propagaci v regionálních médiích nebo dohledat pár vhodných veřejných soutěžích, jež mohou mnohdy nastartovat slibnou kariéru.
Spousta naivních mladých má velké oči a naprosto zkreslené představy o nějaké pohádkové cestě ke slávě a celebritám.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/potrebovala-bych-poradit-s-manazerstvim

Další odpovědi
Michal Kole

Musíš umět jednat s lidmi, obtelefonovávat kulturní centra, zajišťovat a zaplatit rezervaci, domluvitfirmu na půjčení pódia a osvětlení, zajistit vytisknutí a vyvěšení letáklů na koncert po městě,

led

JAK A S ČÍM BYCH MĚLA ZAČÍT? → Jedného dňa prísť za umelcom a ponúknuť mu zastupovanie.
Čo musí byť:
Musí byť človek s neskonalou trpezlivosťou, buldočou povahou (ak ho vyhodia dverami, vojde oknom), ekonom, právnik, znalec umenia (minimálne aspoň v žánre, v ktorom robí agenta), znalec ľudí, líška mazaná, vlezprdelka (prepáčte za výraz, ale v záujme svojho klienta a svojich peňazí sa musí dokázať zalíškať aj obrubníku pri ceste),dobrý organizátor a ešte mnoho a mnoho…