dynamic

Jak se člověk může bránit proti nespolehlivým obchodům?

Ahoj, rád bych se zeptal co jako člověk můžu dělat, když jsem dal mobilní telefon do servisu (kamenná prodejna) a majitel/ servisák mi řekl, že se mi příští týden ozve, ale nestalo se tomu tak ani po 14 dnech. V kamenném obchodě jsem byl několikrát a stále má zavřeno a napsáno „Pro nemoc zavřeno“, tento člověk má vypnutý telefon a absolutně ignoruje jakoukoliv komunikaci. Na dokumentu, který jsem od něj dostal stojí, že pokud si pro telefon nepřijdu do 2 měsíců tak propadne jemu. Ale teď co když to opravdu nastane a zbylý měsíc a půl neotevře? Mám to řešit s policií?

Nejlepší odpověď
Dismas

Než si u nich budeš něco kupovat, najdi si jejich recenze na internetu.

Další odpovědi
Rokio

Navrhuji kontaktovat Českou obchodní inspekci.

postcd

Zjistit si recenze a možnost přidat recenzi na již existující www stránku o té firmě.
Zajít osobně na adresu majitele/servisáka? Ale mobily si asi netahá domů, pravděpodobně to majitel vyřeší až otevře a i kdyby to bylo po 2 měsících tak si myslím že je nepravděpodobné, že by všem zabavil mobily pokud je to zavedená firma asi by nestála o to aby si udělala nepřátele a negativní recenze výměnou za pár použitých mobilů

suaeda

Bohužel nespolehlivý prodejci kazí renomé i těm solidním. Chtělo by to je více trestat. Např. zákazem činnosti podnikání na nějaký rok. Třeba by se osvědčil nějaký bodový systém jako u řidičů. Dosáhneš x bodů a končíš.
Velký nešvar poslední dobou je, že velká část firem si přesouvá sídlo na fiktivní adresu do Prahy hlavně z důvodů delší doby kontrol. Legrace je, že nyní v menších městech musí zaměstnanci úřadů jezdit kontrolovat firmy do hlavního města.
Informace o obchodech a živnostnících získávat na doporučení od známých (nejlepší reklama co znám), případně na internetu.

anonym

pokud se jedná o mobilní telefon, tak ten okamžitě, jak zjistím, že blbne, rozšlapu a kupuji nový.

dynamic

Na recenze jsem koukal, měl všechny kladné a navíc tento obchod má certifikát prověřené společnosti.

Dismas

Nevíš co se stalo, třeba je majitel rád, že vůbec žije a na práci nemá ani pomuyšlení. To by se mi jevilo nejpravděpodob­nějším.