Jak se cítíte, když někdo počítá rychleji než vaše kalkulačka?

Dnes není problém někoho překvapit při jednoduchých počtech. Často ve stáncích s občerstvením překvapuji, jelikož umím počítat z hlavy, rychleji a bez nákladů na kalkulačku. Nechtěl bych být v kůži prodavače a nechat se ztrapnit součtem 35 za pivo plus 18 za limonádu. Registrační pokladna by to mohlo zakrýt 😁

Nejlepší odpověď
mosoj

Chlubit se, že umím základní počty, nebudu ani na stará kolena.

Další odpovědi
arachis

Jj, to je sice hezké, ale! Také jsem si myslela, že umím slušně počítat jako servírka. Ovšem do doby, než jsem začala pracovat v cukrárně s obratem dnes asi 40 tisíc bez kasy. To už v poledne jsem byla totálně vyždímaná a musela si psát součty na papír. (Podotýkám za dob minulých). Takže se už vůbec nedivím, že si prodavačky počkají na výsledek mašinky i u položky do 50Kč.

Kepler

Já teda při jednoduchých počtech kalkulačku nepoužívám. Naskakuje mi to v hlavě samo. Zpravidla si tak počítám průběžně útratu i v supermarketu aspoň přibližně a jsem spokojený, když rozdíl u kasy není větší než 20 korun.

Markuss

Blbě, jak bych se měl cítit

dubraro

Blbý je, když to zákazník má z hlavy správně a prodavač na kalkulačce špatně.