Jak se cítí někdo, kdo již třeba 5. den drží hladovku?

Když jsem marod a nejím 2 dny tak mi je špatně od žaludku, je mi na zvracení, žaludek se mi kroutí, ale zvracet není co.

Nejlepší odpověď
arygnoc

vcelku ještě dobře.
důležíté je přijímat tekutiny a soli.

pozděli nastupují bolesti hlavy (mozek poptřebuje cukr)., nastáva ospalost.
do zhruba 20 – 25 dne v podstatě bez problémů (při příjmu vody), potom nastáva stav apatie, úbytek hmotnosti, až 25% (u normální váhy, a vcelku rychle).
později selhání životních funkcí, po cca 60 dnech smrt.

5denní hladovka není nebezpačná, hlídat přísun tekutin, když se dá, i solí, cukru (třeba šumáky v nápojích, džusy).

Další odpovědi
pokazdejinak

z náboženských důvodů se půst běžně držel i delší než 5 dnů, uvádí se až 40 – je důležité přijímat tekutiny a minerály, případně vitamíny a ty dlouhé půsty držet radši pod dohledem lékaře
kdysi se mi do ruky dostala vegetariánská kuchařka, kde bylo docela dobře popsáno i takovéhle dlouhé postění – jestli si to dobře pamatuju, okolo toho 5. dne už pocit hladu ustupuje a člověk může být malátný, unavený… nikdy jsem to nepraktikovala, ale pamatuju si ještě důrazné varování, že jakmile se pocit hladu vrátí (asi okolo toho 40.dne) je nutné půst okamžitě (!) ukončit – tělo spotřebovalo veškeré zásoby tuku a začíná likvidovat hladké svaly

edit: samotnou mě zajímalo, jestli si to pamatuju dobře, tak jsem hledala … a něco zajímavého našla :)
http://www.pus­t.cz/frame.php?lo­ad=uvod

Berušinka

Hloupá otázka.
Zkus to a uvidíš …

Ella

hladově!

http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/240809-pri-hladoveni-se-mozek-sam-pojida.html

salsa verde

Nemyslím že to je hloupá otázka. Proč? Mně by to třeba taky zajímalo, hladově určitě ano ale někde jsem četla že se dostavují pocity euforie atd…

dědapetr

Cítí se „hladový jako spisovatel“,ti to v dávných dobách dobře znali a proto psali tak dobré knihy.A také to znali staří umělci,proto se říká „hladový jako herec“.Také proto mají kvalitní díla.Najedený je líný.