Avatar uživatele
anonym

Jak se cítí někdo, kdo již třeba 5. den drží hladovku?

Když jsem marod a nejím 2 dny tak mi je špatně od žaludku, je mi na zvracení, žaludek se mi kroutí, ale zvracet není co.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? salsa verde před 4645 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

vcelku ještě dobře.
důležíté je přijímat tekutiny a soli.

pozděli nastupují bolesti hlavy (mozek poptřebuje cukr)., nastáva ospalost.
do zhruba 20 – 25 dne v podstatě bez problémů (při příjmu vody), potom nastáva stav apatie, úbytek hmotnosti, až 25% (u normální váhy, a vcelku rychle).
později selhání životních funkcí, po cca 60 dnech smrt.

5denní hladovka není nebezpačná, hlídat přísun tekutin, když se dá, i solí, cukru (třeba šumáky v nápojích, džusy).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pokazdejinak

z náboženských důvodů se půst běžně držel i delší než 5 dnů, uvádí se až 40 – je důležité přijímat tekutiny a minerály, případně vitamíny a ty dlouhé půsty držet radši pod dohledem lékaře
kdysi se mi do ruky dostala vegetariánská kuchařka, kde bylo docela dobře popsáno i takovéhle dlouhé postění – jestli si to dobře pamatuju, okolo toho 5. dne už pocit hladu ustupuje a člověk může být malátný, unavený… nikdy jsem to nepraktikovala, ale pamatuju si ještě důrazné varování, že jakmile se pocit hladu vrátí (asi okolo toho 40.dne) je nutné půst okamžitě (!) ukončit – tělo spotřebovalo veškeré zásoby tuku a začíná likvidovat hladké svaly

edit: samotnou mě zajímalo, jestli si to pamatuju dobře, tak jsem hledala … a něco zajímavého našla :)
http://www.pus­t.cz/frame.php?lo­ad=uvod

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Berušinka

Hloupá otázka.
Zkus to a uvidíš …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

hladově!

http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/240809-pri-hladoveni-se-mozek-sam-pojida.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
salsa verde

Nemyslím že to je hloupá otázka. Proč? Mně by to třeba taky zajímalo, hladově určitě ano ale někde jsem četla že se dostavují pocity euforie atd…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Cítí se „hladový jako spisovatel“,ti to v dávných dobách dobře znali a proto psali tak dobré knihy.A také to znali staří umělci,proto se říká „hladový jako herec“.Také proto mají kvalitní díla.Najedený je líný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek