odik

Jak se čístí akvárium rybiček od výkalů?

Malý akvárium jednou za čas vyměnim celý, ale jak se čistí velká akvária? Existuje na to nějaký přístroj, který mě zbaví rybích hovínek?

Nejlepší odpověď
ten který je

http://www.jak­tak.cz/jak-vycistit-sladkovodni-akvarium.html

Další odpovědi
iceT

Mela jsem takovou hadici,na jednom konci byla takova nasoska a na druhem mackaci zarizeni,nasoska se strcila do akvarka a druhy konec treba do kyblu a mackalo se to zarizeni,nevim presne ten princip,ale voda se odpoustela a s ni i ty vykaly.Bylo to ale do 30litroveho akvaria,na ty vetsi je urcite potreba vykonnejsi zarizeni.
Ale zkuste se zeptat ve zverimexu,nebo nekde,kde rybicky prodavaji.
Doplňuji:
Uz vim,jmenuje se to odkalovač.

ReHu

Odkalovačem.
Vypadá to jako kousek průhledné trubky na který je nasazena hadice.
Výkaly se drží u dna a odkalovačem se vysají výkaly s částí vody. Podle velikosti tahu vody zůstávají malé kamínky u dna.
Doporučuje se měnit 1/3 vody v akvariu.

irij

Voda v akv. se nikdy nemění všechna! Bylo by to jako bys po každé výměně znovu zakládal akv. a musel bys čekat, až se vytvoří opět stabilní prostředí. To znamená stabilní kyselost vody , a hlavně rostliny a ryby(jejich výměšky) začnou bít v rovnováze. Dost častá chyba – akvarista přinese ryby do den před tím založeného akv. a ty zahynou. Co se týče odstraňování kalu- Bylo již popsáno v ostatních odpovědích a v každé akvaristice rádi poradí a doporučí nástroje.