mosoj

Jak se chovat aby nebyla válka ?

Nejlepší odpověď
fcoop

Spíš než „chovat se“ by bylo vhodnější ...........„jak uvažovat“…
Je v tom malý háček – nikdo a nic nezmění uvažování Člověka.
Jedině skutečně fatální průšvih – ten by ovšem znamenal konečnou.
Nemá smysl to rozmazávat – ale skutečné a zásadní problémy se blíží. Proti tomu je nějaký Krymský problém jen pohádka pro hodně malé děti.
Ty maléry se jmenují fosilní paliva a voda.Ta hlavně.
A scénáře,co bude,až to bude, zcela jistě existují.
Když se na současné dění podíváme touto optikou,leccos je jasnější.
Ty kecy o svobodě,sebe­určení,svobod­né vůli atd. – je úplně jedno,kdo to říká – to je jen kouřová clona.
O prachy a o moc jde vždy až v první řadě.

Další odpovědi
dudu

Být početnější a vlastnit podstatně lepší zbraně než nepřátelé. Historie ukazuje, že války nejčastěji vznikají v oblastech, kde se výrazně zvýší počet mužů ve stáří cca 18 až 28 let. Pokud se vbrzku nezmění dosavadní vývoj porodnosti v arabsky mluvících zemí, pak asi do dvaceti roků ovládnou západní Evropu muslimové také proto, že kvůli klimatickým změnám se budou nuceni vydat za vodou a potravinami.

Funna

nevyvolávat konflikty…

marci1

Víte, kdy byli Adam a Eva vyhnáni z ráje? Když snědli jablko poznání a uviděli, co je dobré a co zlé. Už nemohli být vnitřně v míru. Začali soudit. A tím se připravili o vnitřní ráj, který automaticky nastává ve chvílích nesouzení, kdy všechno přijímáme tak, jak to je.
Musíme se naučit v sobě „pěstovat“ dobré vlastnosti a myšlenky, ty zlé potlačit a být připraven přijímat zodpovědnost. Vyzařovat lásku, pochopení toho druhého, mít soucit s potřebnými. Zapomenout na hněv, zlobu, nenávist. Až tyto konflikty vyřešíme sami v sobě, budeme automaticky vyzařovat MÍR, aniž bychom pro to museli něco dělat. Mír bude naší neustálou vnitřní meditací. Budeme jím vibrovat a přirozeně tak posílíme mír i na planetě Zemi. 🙂

zjentek

peacefully :o

da ny

Lidstvo se takto chovat neumí :(

annas

Ad marci1 – Tento text smí být volně šířen v nezkrácené a neupravené podobě se zveřejněním jména autora a zdrojových stránek.

http://cestas­vetla.wbs.cz/Jak-dosahnout-trvaleho-miru.html

--
Víte, kdy byli Adam a Eva vyhnáni z ráje? Když snědli jablko poznání a uviděli, co je dobré a co zlé. Už nemohli být vnitřně v míru. Začali soudit. A tím se připravili o vnitřní ráj, který automaticky nastává ve chvílích nesouzení, kdy všechno přijímáme tak, jak to je.....