bolak

Jak se chová prase který má Alzhajmra?

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/324658-cina-klonuje-ve-velkem.html

Nejlepší odpověď
www

Vzhledem k tomu, že vybrali na pomoc při léčení této nemoci právě prasata, bude to přece podobné jako u lidí!
Na podrobnosti se můžeš ptát jen těch, kteří to provádějí, tady se dozvíš jen laické dohady.
Doplňuji:
P.S: s prasetem nejsme žádní ‚velcí příbuzní‘, to jen s lidoopy!
Jenže prase je lépe použitelné a máme spolu rovněž hodně společného, hlavně z hlediska anatomie, proporcí orgánů ap.

Další odpovědi
Drap

Podobně jak lidé. Jsme si s nimi velmi blízcí

mosoj

Prase které má alzheimra létá a při tom bzučí jako čmelák.

briketka10

stejně, tak jako člověk zapomíná

i malé prasátko se začne chovat
zapomnětlivě, třeba se jednou
dvakrát nenapije od svý mámy,
nebo už ji vůbec nenajde co já vím,
jak je tam testujou, jestli je jako
malý hned od maminek odstavujou
a pak tam smutně kvičící pobíhá
no jen si to představ co se mu děje
v tý makovičce, když volá mamíí ☹
Doplňuji:
prase je vysoce inteligentní zvíře :
http://www.ne­viditelnycert­.cz/blog/pel-mel/1183-prase-rovnopravnejsi-nez-ostatni.html

briketka10

Prasata jsou vysoce inteligentní. Stejně jako psi se dají snadno chovat doma, naučí se aportovat a přijít k noze. Prasata se dokáží naučit tančit, závodit, tahat vozík a vyčenichat nášlapné miny. Naučí se dokonce hrát videohry a joystick – se kterým mají problémy i šimpanzi – ovládají rypákem. V 18. a 19. století obecenstvo udivovala svými triky „cvičená prasata“ nastrojená v elegantních vestičkách. Prase dokonce stanulo před soudem a bylo oběšeno za vraždu. Možná právě jeho inteligence některé lidi znervózňuje. Když se na vás prase podívá očky s dlouhými řasami směřujícími vpřed a očichá vás čenichem (který je 2000krát citlivější než lidský nos), vznikne mezi vámi spojení, jež sahá daleko za vztah zvířete a jeho konzumenta.
http://www.ne­viditelnycert­.cz/blog/pel-mel/1183-prase-rovnopravnejsi-nez-ostatni.html

bolak

Drap: zapomene koupit mlíko?