Jak se česky řekne anglické slovo „plastron“?

Plastron je spodní část želvího krunýře, vlastně to co mají na břiše. Anglicky vím, že se to říká plastron, i když translate.google mlčí. Nevíte, jaké je pro to české slovo?

Nejlepší odpověď
zjentek

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Plas­tron

Další odpovědi
Lucijej

Česky se to řekne taky plastron, stejně jako karapax…jsou to přejatá slova z latiny.
Jestliže bys to chtěla úplně česjky tak je to holt horní a spodní část krunýře :o)

marci1

Česky je to také plastron. Kromě želvího krunýře se tímto výrazem označují tři předměty :

  1. široká kravata nevázáná do uzlu (kravatka)
  2. náprsenka
  3. ochranný šermířský nákrčník

Funna

plastron