Nikina7

Jak se bude v případě rozvodu dělit dědictví (finance) po mé babičce, které jsem zdědila během manželství?

Nejlepší odpověď
marci1

Dědictví po tvé babičce se nepočítá do společného majetku manželů. „Společným jměním se obecně rozumí všechny věci, práva a dluhy, které v průběhu trvání manželství nabude jeden nebo oba manželé. Existují však výjimky z tohoto pravidla, které se v rámci zákonného režimu součástí společného jmění nestávají. Těmito výjimkami jsou například (a nejčastěji) dar či dědictví, které nabyl jeden z manželů, nebo dále majetek, který slouží k osobní spotřebě jednoho z manželů. V souladu s dosavadní soudní praxí se od 1.ledna 2014 dle nového občanského zákoníku výslovně vyjímá ze společného jmění i plnění, které manžel obdrží v rámci odškodnění jemu způsobené nemajetkové újmy. Naproti tomu nový občanský zákoník nově od 1.ledna 2014 výslovně uvádí, že součástí společného jmění manželů je zisk z majetku, který náleží výhradně jednomu z manželů.“ 🙂

Zdroj: http://www.rodinny-pravnik.cz/Ma­jetkove-vyporadani.html