zjentek

Jak se bude časem chovat opracované dřevo ze stromu, který musím skácet po neděli, tzn. na nový měsíc či den dva po něm?

Doplňuji:
sůwa: nov(fáze měsíce), nebo den dva po novu..

Nejlepší odpověď
Sůwa

Záleží na tom, co máš na mysli tím „opracované“. Pokud kmen necháš nařezat na prkna, fošny a pod., správně prošpánuješ a necháš uložené v hráních, dřevo bude vysychat rovnoměrně – cca 1 cm za rok ( u měkkého rychleji ). Když to neuděláš, bude vysychat taky, ale různě se při tom zkroutí. Měsíc, nebo dva ale nehrají roli 🙂

Další odpovědi
honza19hk

záleží na tom co si představuješ pod pojmem opracované dřevo, a také na tom co to je za dřevo-jestli je tvrdé nebo měkké a druh stromu (třeba modřín se dost kroutí)

jinak nový měsíc začal před víc jak týdnem,takže po něděli další měsíc nebude.

Jinak dej pozor při kácení stromů.

Drap

Neni jasné jak chceš dřevo opracovávat, ani co je to za dřevo. Za měsíc či dva, bude dřevo jen povadlé, stále plné vlhkosti a dá se předpokládat že popraská , ve slabších místech se může kroutit nebo ohýbat.