SickBreed

Jak se bránit proti zaměstnavateli?

Zajímá mě jakým způsobem se bránit proti zaměstnavateli, který by mě chtěl vyhodit na paragraf v tomto konkrétním případě (respektive jestli je paragraf vůbec v tomhle případě odůvodnitelný):

Chtěl jsem si vybrat týden dovolené…v kan­celáři u šéfa nakonec domluva zněla tak, že si vezmu týden (zaskočí za mě člověk kterého přivedu), pak týden budu pracovat a vezmu si další týden (a zase za mě zaskočí ten můj kamarád). První týden proběhl v pořádku…pak sem týden odpracoval a včerejškem mi skončil i druhý týden dovolené a dnes du poprvé do práce. Od známého jsem se ale dozvěděl, že šéf v práci rozhlašuje, že se mnou vyrazí dveře, že sem se sbalil na dovolenou, nic mu neřekl a poslal za sebe jiného člověka. Prostě netuším co se děje, pravděpodobně se mě chce zbavit z toho důvodu, že na mojí pozici potřebuje člověka s řidičákem. U žádného našeho jednání o dovolený nebyla další osoba, žádné papíry jsem nepodepisoval (u nás se prostě nevedou, ani nevím jestli nějaké existují).

Jak se bránit, respektive jak mám vůbec v téhle věci pokračovat?
Doplňuji:
Že potřebuje člověka s řidičákem vím chvíli, nicméně zaměstnavatel trval na tom, že si mám udělat jízdy u jeho známého, který pracuje 50 kilometrů od mého bydliště, což sem odmítl (respektive přijal a pak odmítl…odjezdil jsem a zaplatil tři jízdy). Dále dohoda zněla že si udělám řidičský průkaz v místě mého bydliště. Do teď mi šéf zadržuje papíry z původní autoškoly s tím že to zařídí.

Jinak záskok může být těžko svědkem, nebyl u toho když sem se domlouval se šéfem.

Nejlepší odpověď
led

Podpísaný ´Dovolenkový lístok´ je právny doklad, ktorý nie je zbytočný (hlavne v takýchto prípadoch).

Další odpovědi
baghira

viz příspěvek od led.

Nepopírám, že jednání šéfa je špinavé (pokud je to pravda). Ale na druhou stranu – současný zákoník práce dává zaměstnavateli celkem dost omezené možnosti jak propustit zaměstnance, tak proto nutí vymýšlet takové podrazy. Mimochodem – jak dlouho víš, že šéf potřebuje člověka s řidičákem? A začal sis ho aspoň vyřizovat?

anonym

pro led
Když ono v některých firmách se žádný dovolenkový list nevyplňuje (pracoval jsem v takových) a dovolená se vyřizuje jen ústně.
Tady je rada drahá, ale zkus vzít za svědka toho, kdo za tebe zaskakoval.

led

Je to tvrdenie proti tvrdeniu, pokiaľ na to nie je svedok.