Avatar uživatele
SickBreed

Jak se bránit proti zaměstnavateli?

Zajímá mě jakým způsobem se bránit proti zaměstnavateli, který by mě chtěl vyhodit na paragraf v tomto konkrétním případě (respektive jestli je paragraf vůbec v tomhle případě odůvodnitelný):

Chtěl jsem si vybrat týden dovolené…v kan­celáři u šéfa nakonec domluva zněla tak, že si vezmu týden (zaskočí za mě člověk kterého přivedu), pak týden budu pracovat a vezmu si další týden (a zase za mě zaskočí ten můj kamarád). První týden proběhl v pořádku…pak sem týden odpracoval a včerejškem mi skončil i druhý týden dovolené a dnes du poprvé do práce. Od známého jsem se ale dozvěděl, že šéf v práci rozhlašuje, že se mnou vyrazí dveře, že sem se sbalil na dovolenou, nic mu neřekl a poslal za sebe jiného člověka. Prostě netuším co se děje, pravděpodobně se mě chce zbavit z toho důvodu, že na mojí pozici potřebuje člověka s řidičákem. U žádného našeho jednání o dovolený nebyla další osoba, žádné papíry jsem nepodepisoval (u nás se prostě nevedou, ani nevím jestli nějaké existují).

Jak se bránit, respektive jak mám vůbec v téhle věci pokračovat?
Doplňuji:
Že potřebuje člověka s řidičákem vím chvíli, nicméně zaměstnavatel trval na tom, že si mám udělat jízdy u jeho známého, který pracuje 50 kilometrů od mého bydliště, což sem odmítl (respektive přijal a pak odmítl…odjezdil jsem a zaplatil tři jízdy). Dále dohoda zněla že si udělám řidičský průkaz v místě mého bydliště. Do teď mi šéf zadržuje papíry z původní autoškoly s tím že to zařídí.

Jinak záskok může být těžko svědkem, nebyl u toho když sem se domlouval se šéfem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4224 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Podpísaný ´Dovolenkový lístok´ je právny doklad, ktorý nie je zbytočný (hlavne v takýchto prípadoch).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

viz příspěvek od led.

Nepopírám, že jednání šéfa je špinavé (pokud je to pravda). Ale na druhou stranu – současný zákoník práce dává zaměstnavateli celkem dost omezené možnosti jak propustit zaměstnance, tak proto nutí vymýšlet takové podrazy. Mimochodem – jak dlouho víš, že šéf potřebuje člověka s řidičákem? A začal sis ho aspoň vyřizovat?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

pro led
Když ono v některých firmách se žádný dovolenkový list nevyplňuje (pracoval jsem v takových) a dovolená se vyřizuje jen ústně.
Tady je rada drahá, ale zkus vzít za svědka toho, kdo za tebe zaskakoval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Je to tvrdenie proti tvrdeniu, pokiaľ na to nie je svedok.

před 4224 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek