Bea

Jak se bránit proti rozesílání mé elektronické korespondence?

Mám kamaráda s kterým komunikuji po různých sociálních sítích o svých starostech a radostech. Jeho manželka si nějakým způsobem zjistila heslo a nejen, že naši korespondenci čte, ale dokonce to kopíruje a přeposílá meilem své rodině a známým. Jedná se mi o mé soukromí a jestli se můžu proti tomu nějak bránit. Je to vůbec trestné? Mám strach o svou rodinu a o tom co si řeknou lidi.Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Hlada

Rada je velice prostá a notoricky známá. Nikdy nedávat na internet žádné soukromé údaje, které by nebylo možné zveřejnit. Rozhlasové pořady, ve kterých se to neustále opakuje mi připadají už otravné a jak je vidět, i přes to se najdou lidé, kteří se těmito prostými radami neřídí. O nějaké trestnosti si můžeš nechat zdát. Chtěl bych vidět policejního experta, který by rozebíral logy počítačů a přenosové protokoly kvůli drbům.

Další odpovědi
marijakes

Změnit heslo, ale jestli to není spíš tak, že manželka to čte ne u tebe, ale u manžela. Oba změnit přístupové heslo. Možná má manžel na notebooku poštovního klienta přístupného okamžitě bez hesla ma liště. To mu pak změna hesla nepomůže a bude muset zaheslovat přístup na svůj účet.
Doplňuji:
Aha, manželka si zjistila přístupové heslo třeba na FB ? Jestli je manžel přihlášen trvale, tak to není problém si to tam číst? Musí se odhlašovat.

zl@tk@

Bránit se dost dobře nemůžeš – tedy aspoň co se týká právní stránky, neboť jsi sama a dobrovolně věci, které popisuješ dala na veřejně přístupné stránky odkud si je může stáhnout kdokoliv.

marijakes

Beo, ještě bych chtěla dodat. na internetu nemáš nikdy jistotu, pokud člověka neznáš osobně, kdo za druhým počítačem je. Co když ten přítel, se kterým si píšeš, se dobře baví a sám posílá tvoje zprávy dál? Co když ten přítel je žena, vydává se za muže, taká z tebe intimní záležitosti a pak rozesílání svádí jakože na manželku? Buď opatrná a než si vylívat srdce někomu cizími. je lepší se snažit utužit nebo řešit svlj vlastní partnerský vztah.