KevinS

Jak se bránit proti nadměrnému hluku a vibracím v sousedství?

Dobrý den. V naší ulici opravují kanalizaci, a to každý den od 6–7 ráno někdy i do 21 hod večer. Ne jen všední dny, ale opravdu každý den, víkendy i svátky. Je ubíjející když vám ve dny pracovního volna jezdí a kopou bagry v podstatě 5m od obýváku. Nedá se nějak ovlivnit, nebo nestanovuje nějaký zákon, aby alespoň jednou za 14 dní, když ne za týden, NEOTRAVOVALI? Díky za odpovědi
Doplňuji:
podle papírů co jsem dostal do schránky v Březnu, kdy začínali, mají datum na dokončení Listopad, proto bych poprosil, chytré odpovědi typu „jdi bydlet do hotelu“ si nechejte od cesty, ostatním děkuji ;)

Nejlepší odpověď
marijakes

Existují městské vyhlášky, které praví, že se nesmí o víkendu používat hlučné stroje, jako sekačky, pily a pod. Oprava kanalizace je ovšem v obecném zájmu a tak možná tvoří vyjímku. Ale nejlépe by vám odpověděli na obecním či městském úřadě.
Doplňuji:
Jelikož i klid a relaxace pracujících jsou důležité a v obecním zájmu a zadavatel je jistě obec či město, vzneste námitku a dohodněte pravidla s tímto zadavatelem.

Další odpovědi
badisko

No muzete podat stiznost na radnici …ale to se mine ucinkem zadny zakon neporusuji nocni klid je od 22;00 do 6;00 hodinou ranni ..ale to ma kazde mesto ve vyhlasce trochu jinak … jinak te spis odkazu zde …http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ ber to tak cim vic budou delat tim drive to bude hotove a budete mit klid…;D

anonym

Zkuste začít u sebe – pijte meduňkový čaj, pokud Vám to jde na nervy, pořiďte si antidepresiva nebo jiné uklidňující preparáty.
Buďte rádi, že oprava probíhá intenzivně.
Po povodni měl u nás každý plné uši hukotu vody a do toho začala obec s opravami, naplno hučely odsavače vlhkosti ze zdiva (24 hodin denně), opravovaly se cesty (ty i v průběhu noci a za použití těžké techniky), bouraly se statikem určené nemovitosti (bylo jich 13 – a dny volna tahle četa nemohla dodržovat, protože těch nemovitostí ke stržení bylo hodně i v okolních vesnicích). Potom se tři měsíce opravovalo koryto řeky. Byly to skutečně tři měsíce v průběhu léta, kdy se pro hluk nedalo otevřít v noci okno, aby se zatopený dům mohl větrat.
Mohu doporučit jedině se obrnit trpělivostí, případně užívat preparáty na uklidnění a snažit se to vydržet. Každá oprava jednou skončí.

Dochy

Hmmm záleží na obci. Obecně je noční klid 22–6. Obec může vyhláškou noční klid změnit, či pro některé dny (svátky, neděle) vyhlásit omezení zdrojů hluku. Takže se informujte na OÚ.
Doplňuji:
Předpokládám, že až do listopadu to nebude pořád před vaším obývákem, ale užijí si i jiní sousedé 😉 Asi vážně nejlepší bude se domluvit na OÚ, pokud je naštvaných sousedů víc, tak se nejdřív pobavte mezi sebou jak to vidí oni…

tekumseh

Pokud není ve vaší obci provádění hlučných prací omezeno tzv. hlukovou vyhláškou, asi s tím těžko něco uděláte, hygienické limity pro hladinu hluku určitě nepřekračují a mezi 22:00 a 6:00 nepracují. Nezbývá než se na dobu opravy kanalizace nebo alespoň na víkendy dočasne přesunout na jiné vhodné místo nebo použít špunty do uší. Ale berte to z té lepší stránky, když pracují takto intenzivně, budou práce dokončeny dříve.

Drap

Jediné řešení pokud nechci hluk snášet,je na dobu opravy kanalizace odjet, třeba na dovolenou, do lázní, někam do hotelu.

anonym

Je teda pravda, že je to otravný, neumím si představit, že bych přišla z noční a nemohla se vyspat kvůli tomu hluku, když jsem bydlela ještě v paneláku, tak zase zateplovali a vyměňovali okna, taky to bylo nekonečný a bylo to v létě, nemohli jsme ani vyvětrat, ale muselo se to prostě přečkat, neberte antidepresiva, ani žádný pitomý čaje, prostě jen špunty do uší a VYDRŽET 😁

honza19hk

Pro městské a státní stavby je vyjímka. jde o to že pokud budou kopat pořád tím dřív se jich zbavíte. Pokud by vynechali víkendy budou tam třeba o měsíc dříve.navíc rekonstrukce kan alizace není nejjdednodušší zvlášť pokud není možnost využítí jiné stokové sítě.. Noční klid je od 22:00 do 6:00 ráno takže v této době si můžou dělat co chtějí a se stížností asi neuspějete.O ví­kendu je sice nekdě omezené používání hlučných strojů ale jen někde a navíc tohle je stavba v obecném zájmu takže tam to neplatí.
Jinak si můžete vzít lopatu a jít jim to vykopat růčo.Bagr zas tolik rámusu nedělá pokud tam nemá zrovna kladivo nebo frézu ,sám s nima dělám.

My když děláme demolice taky se maká i o víkendech a svátcích.Je na to vyjímka.