HM

Jak se branit predani tel. cisla/mail adresy jinemu subjektu k otravnym reklamnim nabidkam?

Doplňuji:
Podotykam, ze nikde nemam tel. cislo ani mail adresu verejnou. Proste to operatori a spravci prodaji dalsi strane. Jak se branit?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Když uzavíráš smlouvu, tak tam ti šmejdi mají malinkatým písmem napsáno, že s tím souhlasíš, stačí když u uzavření smlouvy, ten souhlas nedáš, pokud už smlouvu máš, musíš jim ho odebrat. Doporučený dopis a uvést, že nesouhlasíš s poskytováním údajů dalším stranám.
Já to udělala a volají stejně – šmejdi ☹ Ale už nejsem ve veřejné databázi, volají ti co mají číslo stáhnuté už dávno, těch naštěstí moc není.
Doplňuji:
A když mám dobrou náladu, tak jim zpívám 🙂 To už pak nikdy nevolají 🙂

Další odpovědi
lukas.zmizik

třeba mailovou adresu někdy předáváš, aniž si to uvědomuješ, tím, že se někde registruješ… a že tu svoji adresu kdekoli zveřejníš, pak je to snadný terč pro tak zvané roboty – to jsou skripty, které někdo každý den spouští, aby nové majlové adresy vyhledávaly…pokud máš email na seznamu, tam má antispam filtr téměř nulový efekt …stačí si udělat mailovou schránku na gmail.com a spam ti nebude chodit žádný…

…co se týká telefonnich čísel – funguje to podobně, zase existují vytáčecí automaty – už tu bylo několik případů, že někomu volalo hodně divné číslo, jakmile to zvedl, nikdo se neozýval – byl to jenom automat, který náhodně vymýšlel telefonní čísla a u kterých zjistil, že jsou aktivní, ty přiřadil do databáze… na to ale žádná obrana není… jedině: nezvedat.

Drap

Nikde to neuvádět.