kapka

Jak se bránit obtěžujícím telefonátům?

Trvá to už asi dva týdny, co mi na mobil prozvání jedno číslo. Posledních pár dní každý den. Zvonění netrvá dlouho, takže to nestíhám vzít. Třikrát/než jsem zjistila, že se tam fakt nedá dovolat/ jsem tam zkoušela volat, vždy to seplo na minutu a pak byl hovor ukončen. Takže provolané peníze a nic jsem se nedozvěděla.
Včera dopoledne jsem si zadala to číslo do vyhledávače a zjistila, že nejsem zdaleka sama, kdo s ním má stejný problém a další lidi obtěžují zase jiná čísla.
Našla jsem tyto stránky http://www.kdo-volal.cz/, zde si můžete zadat číslo, které vás zajímá, přečíst si příspěvky od dalších lidí, přidat komentář. Tady jsem zjistila telefon na firmu, kde by mi měli pomoci. Tak jsem tam volala /zdarma/, bylo mi řečeno, že to je způsobeno zaseklým automatem, proto mi to pořád prozvání. Já ale nechápu, proč si někdo moje číslo vůbec zadává do nějakého automatu, nerozumím tomu. A taky nevím, proč se jim tedy ten automat zasekává a proč si to neopravěj. Obtěžuje to spoustu lidí, nejen mne.
Nahlásila jsem tomu operátorovi číslo, na které mi to volá a on myslím řekl, že to nějak zařídí, aby už mi nevolali. To číslo patří jiné firmě, on tvrdil, že snad Telefonice O2, tahle firma to jen nějak spravuje. Omlouvám se, vůbec tomu nerozumím.
Včera odpoledne mi to číslo prozvánělo zas. Ještě počkám, jestli to přestane. Mám se jinak obrátit na policii nebo kam? Nebo se to číslo dá nějak z mobilu odfiltrovat, aby prostě nezvonil, když mi budou zase volat?
Doplňuji:
Pardon, teď koukám, že tam mám chybu, seplo to na jednu vteřinu, ne na minutu.

Nejlepší odpověď
www

Než to opraví, bude nejjednodušší vymazat to číslo z mobilu a pak dát v nastavení „povolit jen čísla ze seznamu“.
Žádné jiné číslo se ti nedovolá a to snad za to stojí. Pak to vrátíš.
Zkušenost
Doplňuji:
Na délce nezáleží, ono ti to vůbec nezazvoní!

Další odpovědi
iceT

Když jste tak zmínila ten filtr na čísla,tak by to mělo jít,ale nevím jestli to jde u každého mobilu.Kamarád měl Nokii 1600,nebo podobný typ-barevný,bez foťáku,jen se základními funkcemi.Když jsem mu volala já,nikdy jsem se nedovolala a musela jsem spoléhat,že si všimne a zavolá zpět.Jednou jsme se sešli a já jsem ho zkusila prozvonit,abych zjistila proč můj hovor neslyší.Mobil nezvonil,i když se na displeji ukázalo,že volám.Pak se jen zobrazil zmeškaný hovor.Nakonec jsme zjistili,že u mého jména měl příkaz filtrovat,tedy jsme telefon přenastavili a bylo to v pořádku.
Tak bych zkusila s někým projet všechny funkce na Vašem mobilu a pokud filtr má,tak by mělo stačit u toho čísla nastavit zákaz.
Mělo by to být v menu-nastavení-nastavení volání-filtrování čísel-volby-přidat číslo-hotovo.Takže pokud by Vás pak ještě o číslo volalo,neměla byste slyšet,že Vám volá.
A dodatek-jsem to teď zkusila na svých obyčejných mobilech a jde to.Jen jak budete zadávat zakázané číslo,tak si napřed ho uložte do kontaktů,a jak ho budete přidávat,tak stačí ho z kontaktů zase vybrat.
Snad je to přehledné,kdyby něco pisněte,a snad to půjde i na těch lepších mobilech.

Michal Kole

pro nové mobily s operačním systémem existují programy, které dokáží číslo zablokovat.

Podejte stížnost na Český telekomunikační úřad

kapka

To IceT: Našla jsem v nastavení Blacklist, to bude asi ono, doufám. Zadala jsem tam to číslo. Díky.

iceT

Neděkujte,není za co.Doufám jen,že to bude fungovat.Hezký den přeju…:-)

kapka

To www: Další, co tvrdí, že na délce nezáleží. 😁 Já jen nechtěla mít v tý otázce chybu, minuta a vteřina je rozdíl. I když tedy uznávám, že na smysl dotazu a případné odpovědi to nemá až takový vliv. 🙂