Minas

Jak se bránit, když mi poslali z Bazoše krabici plnou starých knih místo věci, kterou jsem si objednal?

Přes bazoš jsem si objednal použivanější objektiv, cena byla 12 tisíc, za objektiv v tomto stavu to bylo dobré a o tisícovku levnější než co nabízejí překupníci, ale místo objektivu přišli knihy, mám nějakou šanci jak se bránit? Vy mistři, moc dobře víme koho myslím, vaše k**otské komentáře ignoruju, takže je pište jak chcete, ego si nezvýšíte.

Vím ještě že když je to nad 5 tisíc, má to řešit policie, ale když je to pod 5 tisíc, policie to neřeší, mám pravdu?

Nejlepší odpověď
annas

Byla jsem podvedena na Aukru. Zboží jsem neobdržela, ale částku poukázala předem na účet odesialtele.. Trvalo to, ale peníze jsem dostala vrácené.

Podvod jsem nahlásila Aukru, dále na Policii ČR, vyplnila formulář žádosti a předložila doklad o úhradě a potvrzení z PČR.

Na Bazoši je to zřejmě jinak, ale šla bych ohlásit na PČR a nahlásila na Bazoši Od 5000 Kč a více je to trestný čin. Policie však musí řešit i přestupky do 5 tisíc. Třeba oznamení bude více a potom se škoda sčítá.

Cituji z podmínek inzerce.

"11. Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za škody, které by uživateli nebo třetím osobám přímo, nepřímo či náhodně vznikly v důsledku nebo v souvislosti s využíváním služeb Bazos.cz. Neodpovídá za škody, které by uživatelům nebo třetím osobám vznikly v důsledku nemožnosti využívání služeb Bazos.cz nebo v přímé či nepřímé souvislosti s touto skutečností.

12. Provozovatel prohlašuje, že se vedení služeb Bazos.cz věnuje a bude věnovat s vynaložením maximálního úsilí a s odbornou péčí, tak aby minimalizoval veškerá případná rizika, která by při řádném využívání služby Bazos.cz mohla vzniknout uživatelům či třetím osobám. "

http://www.ba­zos.cz/podmin­ky.php

Další odpovědi
zelí

Jednoznačně trestní oznámení, ale poldi za moc nestojí. Zjistí, že ofocené doklady byly kradené a účet patří někomu, kdo o tom nemá ani páru, IP adresa z Číny, apod. Policie v mém případě byla o několik kroků zpět za podvodníky. Stálo mě to 6.000 a škoda celkově tři čtvrtě mega.

anonym

Kupování na Bazoši a reklamace:
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=bazo%C5%A1+re­klamace
To snad hovoří za vše.

bolak

Znáš jméno, znáš adresu toho člověka, znáš jeho telefon, znáš e-mail?

Když je to drahý tak samozřejmě na policajtech, pokud máš blog, facebook, youtube kanál, tak napiš/nahraj vzkaz, žes byl okraden, kdo tě okradl a pak už jen sdílej a rozesílej do celé ČR, třeba se najde někdo kdo mu rozbije hubu. A kdyby nic, tak alespoň zachráníš pár dalších před okradením. Ve vzkazu ať je též zmínka o tom, že hledáš další okradené pro podání hromadné žaloby, a první komu odešli odkaz na tyto stránky se vzkazem, nechť je přímo ten zloděj, možná se lekne a vrátí ti peníze, výměnou za to že výzvu z internetu stáhneš.

Tak bych to udělal já.

jmhad

Takových webů,které za nic neodpovídají je více. Proto vždy radíme-neplatit nic předem. Ale to vše víte. Legální cestu nabízí na svém webu sám tento Bazoš – 12. Byl jsem podveden, jak postupovat?
Podejte trestní oznámení. Lze je podat ústně či písemně na kterémkoli oddělení policie, ale také na jakémkoliv úřadu vyšetřování a státním zastupitelství. Tyto orgány mají povinnost oznámení přijmout a bez různých průtahů věc vyšetřit. V trestném oznámení popište co se přesně stalo (kdy, kde a kdo se trestného činu dopustil). Přiložte kopii inzerátu, vytisknutou e-mailovou korespondenci a doklad o zaplacení. Nezapomeňte uvést, že chcete být informováni o učiněných opatřeních.
Osobně to ale beru z jejich strany jako alibistické, protože odpovědnost by měli mít oni. Pošlu Vám kontakt na právníka jednoho sdružení,který by mohl říci více.

ReHu

Určitě napsat na Bazoš. Řeší to provozovatelé.

Lamalam

Jak se bránit? Nekupovat na dobírku věci za 12 000 Kč. Můžeš podat trestní oznámení, budeš ovšem muset dokázat, že v balíku objednaná věc nebyla.