Jak se bránit bankovním i nebankovním půjčkám? Někdy mi to připadá cílené finanční zdecimování lidí.

Během týdne mi 2 společnosti nabízejí půjčku, z toho jedna je ČS. Snaží se tyto společnosti uvrtat do půjček a následně dostat osoby do problémů? I věřitel by měl být rozumný a nenabízet kdekomu jakoukoliv částku a neříkat si, když tak máme exekutory.
Byl jsem asertivní a nekompromisní, jenže plno lidí takových není.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak je to byznys. Půjčku si může vzít jen plnoletá, svéprávná osoba a ta za své chování nese zodpovědnost. V našem systému, což podle mě není nic jiného než propracovaná modifikace otrokářského systému (zkus přestat chodit do práce), je vše postaveno na penězích. Rozumný člověk si půjčí tak maximálně na bydlení, příp. na auto, pokud ho nezbytně potřebuje k obživě. Rozhodně ale chápe, že je kravina si půjčovat na dovolenou, Vánoce, TV apod. a už vůbec by ten rozumný člověk měl chápat, že nelze půjčky řešit dalšími půjčkami. Podle reklam nejen v TV je ale jasně vidět, že to je nejspíš zcela běžný jev a důsledky jsou zpravidla tragické. Je na každém, jakou cestu si vybere.

Další odpovědi
zjentek

zatím se bránit dá- není povinností si půjčit. Ale to se zřejmě brzy změní, jelikož moudrých bez půjčky začne časem rychle přibývat ..a pak, pro „záchranu“ státu a odvrácení „krizí“ nějakou tu povinnou půjčku bystrý politický filuta rychle uzákonní :o

badisko

Nee oni nechcou lidi znicit …:D Banky proste proste pujcky potrebujou …jednou tady Lukas zmizik ..vlozil zajimave video …zde .. http://www.you­tube.com/watch?v=QD_BRU­JyXBo
A jak se ubranit ? No mit vyssi staly prijem neutracet … oni zase na tech exekucich tolik nezbohatnou …:D jak se rika kde nic neni ani smrt nebere ..a pujcky si vetsinou berou ti co proste penize nemaj …