Jak se bránit?

Dobrý den, jsem v 5tém měsíci těhotenství a už nepracuji ze zdravotních důvodů. Žiji s přítelem a ten je oficiálně zaměstnaný a přišla mu exekuce na plat za nějaký dluh z mládí. Chtěla jsem se zeptat od kdy přítel je povinný vyživovat mě a dítě? Můžeme se nějak u exekutora bránit, když vlastně bude přítel živitel rodiny? Děkuji za odpověd

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vyživovací povinnost má od narození dítěte. Dluhy se však platit musí. To že se někomu narodí dítě, neznamená, že má nějakou úlevu na vzniklém dluhu.

Další odpovědi:

Stříbrný

bude živitel rodiny? a jaké? je to tvůj přítel, žádný manžel, právně žádnou "rodinu" netvoříte, nemáte společné jmění, ani nic podobného, jste jen "osoby blízké"...v podstatě k tobě (kromě placení výživného, ale o by musel rozhodnout soud po narození dítěte) nemá zatím žádné závazky....takže čím se chceš vlastně bránit u exekutora???

Zlatý

v tomto konkrétnom prípade iba uhradením dlžnej čiastky.

;-Q

Stříbrný

On má dluhy? To je ale ostuda. Ať si půjčí a rychle to zaplatí! Uvidíš, že tě ještě jednou prohraje v kartách...tvůj "přítel" :DDD

Stříbrný

Přítel je sice povinen Vám od začátku těhotenství přispívat na výživu a náklady spojené s těhotenstvím, ale protože nejste manželé, nemůže Vás uplatnit jako vyživovanou osobu.

Jiná situace bude po narození dítěte, kdy se příteli o něco zvýší nezabavitelná částka. Ovšem dopad bude v tom, že se prodlouží doba splácení …

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.