simonka

Jak se bránit?

Dobrý den,
můj bratr se dostal do nepříjemné situace, když po rozvodu jeho bývalá odešla z bytu za jiným mužem. Po nějakém čase se rozhodla do bytu vrátit i s novým přítelem a protože měla dítě, soud byt přidělil jí. Bratr se dostal do finančních potíží protože si pořád vymýšlela nějaké platby a nadměrné alimetny 5000 při jeho výplatě cca 13000,– no děs a aby to nebylo tak snadné, přes realitní kancelář na jeho jméno s rodným číslem a veškeré nacionále uzvařela smlouvu na pronájem bytu, celý rok platila nájem svým jménem (bratr o ničem nevěděl) dostal exekuci na vystěhování a prý bude muset zaplatit i jí výdaje za pronájem, který ona uzavřela jeho jméneme. Pokuď vím, tak se dopustila nevím jakého činu, ale snad nemůže svým jménem na někoho uzavřít nájemní smlouvu a předat jeho veškerá data. Poraďte jen se vysmívá a už 5 let takhle ničí mého bratra a on jen platí a platí za její výsměšky, najímá si drahé právníky (její přítel je velice majetný) a platí jí její rozmary. Děkuji za radu, už se nemohu dívat jak ho ničí, byl to tak prima kluk a …

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nejen váš bratr, ale i vy sama můžete podat na policii trestní oznámení z podezření tr. činu podvodu. chtělo by to nějaké důkazy, ale zřejmě by nemusel být problém je sehnat. Dále bych navrhoval, aby váš bratr podal u soudu žalobu na neplatnost smluv, které jeho bývalá žena uzavřela jeho jménem. Pokud je někde podepsán, měl by jako důkaz postačit i rozbor písma-soudní znalec. Je to sice běh na dlouhou trať, ale za pokus to stojí.
Dále bych navrhoval podat u soudu proti nařízené exekuci žalobu na neplatnost exekuce s odkazem na probíhající spor a trest. oznámení. soud by mohl alespoň do vyřešení exekuci zastavit.

Další odpovědi
Chandler

Měl si vybrat lepší ženskou :D

ReHu

Nevím odkud jste, ale v Brně ja kancelář ombucmana. Tam jsou právníci, kteří poradí zdarma.Bez záruky, ale zkusit to můžete. Popřípadě DaS – ti také mají právníky.