MrGandy

Jak se bavili lidé v 19. Století?

Nejlepší odpověď
led

V prvom rade treba rozlíšiť, ktorú spoločenskú triedu máte na mysli.
Tá najvyššia – kráľovská sa bavila na báloch, súkromných operách, viedla vojny a rozoštvávala národy.
Stredné vrstvy sa stretávali na korze, pri tancoch, v divadle.
Na dedinách bývali tancovačky, rôzne spoločné zábavy na mlate, ženské spievanie pri priadkách a v neposlednom rade mužské stretnutia pri pive.

Další odpovědi
Deli

Já bych řekla, že ti obyčejní lidé moc času na zábavu neměli. Práce a dřina celý den. Při práci se ale leckdy dalo povídat, vyprávět, zpívat…
No a proč asi měli tolik dětí, že???? Dnes pro samou televizi a internet nemáme na jejich výrobu čas. A mnohdy nejen výrobu, ale pak i výchovu…

Katusa

Zabývá se tím část historie, takzvané dějiny každodennosti, Můžu poradit např. knihu od Mileny Lenderové, tam to určitě najdeš

Zdroj: http://cupres­s.cuni.cz/ink_ex­t/index.jsp?in­clude=podrobnos­ti&id=6683

venkovan

Odpověd až po 22. hodině.