ivzez

Jak se asi spí autorům poslední amnestie a jejím signatářům (Klausovi a Nečasovi)?

V článku sice není zmíněna konkrétní amnestie,
ale pochybuji, že by někdo zapomněl zmínit Havla …
http://www.no­vinky.cz/krimi/356430-soud-dal-pedofilovi-z-otrokovic-za-znasilneni-deti-5-let-vezeni.html

Nejlepší odpověď
annas

Pochybuji, že by Václav Klaus měl výčitky svědomí nejen v souvislosti s amnestií, když byl (a stále je) „opravdu, ale opravdu“ přesvědčený o její správnosti.

Pokud Nečas trpí nespavostí, tak spíš kvůli tomu, že se odhalily „prohřešky“ jeho manželky.
--

Z článku je vidět, že muž měl zůstat ve vězení. Jedině tak by neublížil dětem.

Neměl se dotyčný po propuštění léčit? Co udělaly nebo dělají organizace či stát pro to, aby chránily děti? Je trest dostačující za takový zavrženíhodný čin?

Havlova amnestie – omyl, Klausova amnestie – záměr. – článek Bohumila Slámy

http://slama.blog­.idnes.cz/c/313894­/Havlova-amnestie-omyl-Klausova-amnestie-zamer.html

„Klausova amnestie nemůže být "dobře myšleným“ omylem.„
"Amnestie Václava Havla byla "dobře myšleným“ omylem"

Další odpovědi
shooter

Ptáč: netahej sem další politiku.

Jinak, spí se dobře. Protože se jich to netýká.
udělali problémy akorát ostatním.

zjentek

kikina spí jako miminko ..a nějaký pepíček mu jistě cumlá palec

Rocker

Klausovi se asi spí dobře.Je tak přechytralý a arogantní,že si ani neuvědomuje co způsobil.A navíc ho problémy běžných lidí nezajímají.

klumprt

Klausovi se spí skvěle, protože při úraze hlavy v dětství si nevratně poškodil v mozku centrum sebekritiky.

Nečasovi nevim jak se spí, ale ten má ještě jinší máslo na hlavě. Možná si už oddechl, že ho nakonec taky nezavřeli, tak se mu spí dobře.

ptáč

O hm, jak se spí mě? Proč každým dnem čítám nesmyslné vraždy? Kdo to udělal? 45 letý chlap zazvonil na stařenku svého známého. Ta otevřela a ptala se co chce. Ten, že chce přespat. Ta to samo odmítla, tak do ní žduchl a bodal do ní. Pak ji mrtvou zatáhl jako materiál do její koupelny, omyl ji a uspokojil se na ni svým chtíčem. To byla jeho druhá oběť. No a dál, rozkrádačky polí, území, prodej firem aby nějak zanikly do ztracena, no a dál? Co se po mě chce, koho mám bránit? Vládu? ČR? To je kdo, prosím? Až mě povolají abych se učil střílet do terče, nebo se bahnit pod tankem, tak to pro Prezidenta Zemana. Neodsuzujte mě, ptejte se proč. Jo jak se jim spí? Těm se spí dobře. Protože člověk svědomí nemá! Nebo jste někdo viděl člověka, jak si nese svoje svědomí? Každý se umí vyrovnat sám se sebou, nebo má na to psychiatra, psychologa, bionika, faráře. Ale všichni spí, jak je jim dáno.

ivzez

Annas, Pepo,

děkuji za názory.

Pepo,
ano, amnestie měla efekt v tom, že soud musel na obžalovaného
pohlížet jako na netrestaného. Proto dostal pět let, což mi nepřijde
adekvátní.
Člověk ubližující dětem by podle mne měl být potrestán přísněji.

A přiznám se, že moc nevěřím v efekt léčby …

Pepa25

V konkrétním případě měla amnestie pouze formální efekt, v podobě dřívějšího zahlazení trestu, ne?