jjj123456789

Jak se arabsky řekne : Křetanský bůh je velký?

Odpovědi
Zaibatsu

Pojem křesťanský bůh je pro araby nesmyslnej, protože oni chápou boha jako jedinýho. Jako bys chtěl říct božský bůh. Je to nesmysl. Můžeš řvát třeba křesťanství je velké.

al-Masīḥiyyah akbar

al masihayja akbar

anonym

Olláh akbar.

arygnoc

to je práve ten paradox – počas (hociktorej) vojny jeden čiernokabátnik v mene boha žehná delá jednej strany, na strane druhej to isté robí druhý bohoslužobník toho istého boha.

judaizmus, kreťanstvo (i pravoslávie), islam a ktovie aké ešte cirkvi (včítane siekt) vyznávajú toho istého boha – každý troch (dosť) inak a každý si vykladá vieru v neho inak.

teologicky preto otázka nemá zmysel.

toľko k teologickej otázke.

k jazykovej otázke sa vyjadriť neviem, arabštinu neovládam a ľutujem nasledujúce generácie, ktoré sa ju budú musieť učiť.
ja som sa napred musel učiť ruštinu (tajne som trénoval i čínske slovíčka), po novembri angličtinu (keď som konečne vedel rusky), a dnes už na to kašlem.

;-Q

pokiaľ narážate na islamský štát (a taliban, al-kajdu a pod), komunikujú okrem arabštiny i perzsky.