Angi-Shy

Jak se anglicky řekne „podnikatel“?

podle googlu to je normálně businessman, ale přijde mi to trochu divný, už jenom podle popisu významu toho anglickýho slova to nezní, jako by to byl člověk, co pracuje sám na sebe… potřebuju vědět, jak se angl. řekne tomu, kdo má třeba vlastní kadeřnictví, nemá zaměstnance, ale prostě pracuje sám atd.

akorát mi poradila jedna australská kamarádka, že to může být „self employed“, je to tak?

Nejlepší odpověď
MK44

Pro uvedený význam, tedy osoby, která pracuje jako osoba samostatně činná, zaměstnává toliko sama sebe, je výraz self-employed person nejvhodnější.

Chceme-li zdůraznit to podnikání, ale nezáleží, zda někoho dalšího zaměstnává, lze použít entrepreneur.

Chceme-li zdůraznit, že jde o živnostenské podnikání, lze použít výraz tradesman.

Výraz businessman je vhodný pro velkopodnikatele nebo jejich zaměstnance na vysokých obchodnických pozicích..

Další odpovědi
anonym

„Big Boss“.

quentos

k doplnění: ano, to je zatím jediný termín pro „podnikatele“, s nímž jsem se ze strany rodilých mluvčích setkal.

Šidlo

snobsky je to enterpreneur

a enterpreneur nemá business, ale enterprise (akože podnik ,nie vesmírnu loď)

self-empolyed hovoria na seba živnostníci…re­meselníci a spol.