MonkeyKing

Jak se anglicky řekne myšlenka díla?

V češtině řekneme, že to dílo (obraz) má nějakou myšlenku, ale v aj? Thought nebo meaning?

Nejlepší odpověď
quentos

Kdybych si měl vybrat z těchto dvou, tak spíš meaning, ale asi bych ještě lépe použil „message“ (tj. „poselství“). Jeden a půl milionu hitů v Googlu u „message of the book“ hovoří ve prospěch tohoto spojení, „message of the painting“ má 167 tisíc výskytů, což je taky slušné. „Meaning of the painting“ je na tom podobně, takže to určitě použít lze.