Jak savci projevují říji ?

Sedím si tak na baloně a najednou slyším pláč malého dítěte. Ptám se sám sobě,jak může matka nechat to dítě plakat,ale potom mi došlo,že ten pláč způsobuje kočka,která se mrouská a tak mě napadla otázka :jak je to u dalších savců ,jak projevují říji ?

Nejlepší odpověď
tom004

Jeleni v říji troubením.

Další odpovědi
Drap

U rybiček se říje těžko poznává, zvláště podle zvukového projevu.

VampGirl

Klisny dávají říji najevo tzv. blýskáním, což jsou rytmické pohyby svalů, které ovládají pohyby poštěváčku. Tyto projevy se objevují hlavně v přítomnosti hřebce. A ještě k těm rybičkám – samečkům se v době rozmnožování objevují na skřelích a prsních ploutvích drobné bílé tečky, vypadají trochu jako krupice a občas nejsou ani příliš vidět. 🙂

barnajka

Četla jsem kdysi, že potkánci vibrují oušky – neuměla jsem si to živě představit, tak jsem mrkla na youtube a je to docela legrační :)

http://www.you­tube.com/watch?v=dKFdeV­tO5ps

A ještě k těm kočkám – mám úplně stejnou zkušenost. Když si kolikrát v létě sednu večer na balkon a poslouchám to vřeštění, hrůzou se mi ježí chlupy na těle :))))
Před časem proletělo internetem jedno video s kočíčím dialogem. Jako kdybych slyšela ty kočky od nás ze sídliště :))

http://www.you­tube.com/watch?v=M5GtPLU­D5O4