MonkeyKing

Jak s pseudonymem?

Musí člověk s pseudonymem uvést i své pravé jméno?
Jak s ním může nakládat – př.: koupit věc na toto jméno?
Může si vymyslet i svůj životní příběh?

Nejlepší odpověď
annas

Nepřesný dotaz. Je třeba si uvědomit význam slova pseudonym. Je to jakési krycí jméno, které užívají umělci, z různých důvodů. Např. : jejich jméno nezní líbivě. Jindy chtějí zůstat v anonymitě. Z rodinných důvodů, obávají se neúspěšnosti, vyjadřují vztah k němu blízkému atd.

Některé „slavné“ pseudonymy v odkazu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-si-spisovatele-davaji-pseudonym

Takovýto umělecký pseudonym je normální, neřekla bych, že se internetový nick dá o považovat za pseudonym, ale jde o přezdívku. – dává se totiž vedle občanského jména, zatímco pseudonym se užívá místo původního jména. .

Jinak se domnívám, že není možné používat pseudonym, či přezdívku např. při objednávání u lékaře, při různých objednávkách (reklamace), při výběru peněz, zkrátka u jednání, u nichž je třeba prokázat identtitu občanským jménem a platným dokladem. .

Vymyslet příběh si může kdokoliv. Záleží na tom, kdy a kde ho bude vyprávět. Třeba Lucie Bílá vypráví svůj vlastní příběh.

Další odpovědi
led

Nemýľte si pseudonym a občianskym menom.
Každý človek má právo používať pseudonym, prezývku v bežnom živote, ale pri preukazovaní totožnosti a „úradných“ činnostiach, zmluvách, ubytovávaní v hoteloch je povinný používať svoje úradné meno.
Ale môže oficiálne požiadať o zmenu svojho občianského mena a prijať doklady na nové meno, nezriedka práve tento pseudonym, ktoré potom používa aj pri oficialitách.
Životný príbeh, pokiaľ nie je oficiálny, si bežne každý človek upravuje podľa svojich potrieb. Oficiálny životopis, tj.skutočný, je nemeniteľný, aj keď nám to môže byť niekedy neprijemné.
Doplňuji:
Niekedy ale dochádza aj k vtipným scénam, napríklad známa herečka má u lekára zdravotný záznam na svoje občanske meno a zdravotný personál ju napriek tomu oslovuje pseudonymom, umeleckým menom.

anonym

Asi bys to měltrochu rozvést – protože není jasné,na co se ptáš…
😁
Např. – pokud půjdeš na tržnici a trhovci se představíš jako „MonkeyKing“ – bude mu to úplně fuk, hlavně, když si něco koupíš.
Pokud si ale koupíš dům, těžko tě na katastru jako „MonkeyKinga“ zapíší do LV…
😉