Kotja

Jak rychle vypadnout z mamahotelu?

Co si mám zařídit, vypadnu-li hodně daleko, ale pořád zůstanu v ČR?
Jak efektivně shánět práci typu: Nástup pokud možno včera, aby mě uživila, v oboru (Praxe je praxe a tu rovnáním zboží nezískám)?
Doplňuji:
To vím, že se sbalit a zkusit to někde jinde. Já chci vědět co zařídit. Nechci třeba zjistit, že jsem zapomněl nahlásit změnu bydliště úřadu pro frť-mrť a kvůli neplacení frť-mrtě exekutoři zabavili našim dům.

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud nemáš dluhy, či jiné závazky (smlouvy na pojištění, energie apod) pak prakticky nic nepotřebuješ. Vhodné je myslet na prostředky abys nemusel spát pod mostem, než si něco vyděláš. Jít na pohovor a nemoct se osprchovat, či si vyprat prádlo, není úplně nejlepší nápad. Pokud seženeš zaměstnání, seš relativně za vodou. Zdravotní a sociální za tebe platí zaměstnavatel (máš oznamovací povinnost ke zdravotní pojišťovně). Pokud jseš bez zaměstnání, pak registrace na ÚP. Ženský Ti zpravidla i poraděj, co dalšího zařídit.
Další povinné platby přijdou až si seženeš vlastní bydlení
Nájem či splátky, energie, případně radio a TV…

Další odpovědi
zzzzz

Nejprve si najdi tu práci, která tě uživí, pak si zajisti bydlení, pak až se odstěhuj. Každopádně nechej rodičům kontakt kde tě najdou, pro případ, že by se něco stalo, nebo že by ti došla nějaká pošta.
Nejtěžší to bude s tou prací, pak už to půjde samo.

Drap

Sbalit se a zkusit to někde jinde.

Nuk nuk

Začala bych určitě hledáním zaměstnání, protože jedině tak získáš finance na placení případného pronájmu apod. Pokud chceš pracovat ve svém oboru, pročítej inzeráty a nabídky. Zajdi třeba i na pracovní úřad. Není nutné se tam hlásit hned jako uchazeč, ale často tam mají vývěsky s nabídkami. Možná není od věci ani vzít pro začátek nějakou brigádu, ze které se pak dá snadno odejít, až najdeš něco lepšího. Až budeš mít jistý výdělek, poohlédni se po bydlení. Pokud se chystáš bydlet sám, pak by nejspíš nebudeš potřebovat nic velkého a tedy ani drahého.