Jak rychle snížit teplotu?

Od pátečního večera mám teplotu.Mám jednou 37,3 pak zase 38 ,pak zase 37,5 atd.Piju čaje,potím se v postely a beru paralen,ale myslím,že to moc nepomáhá.Do zítra potřebuju kvůli důležitým důvodům být zdravá a tak vás prosím jak ji můžu do pondělí rána snížit??Pomohl by třeba i alkohol?
Doplňuji:
Tak ted mam 37,5,ale pochybuju,ze to vydrzi :(.A pokud zitra nezustanu doma,mam si brat paralen?Nebude to jeste horsi,kdyz ten den budu muset byt venku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Teplota je sprievodný jav choroby. Treba odstrániť príčinu. Liečiť sa.
Pomáha varené víno a vypotiť sa, ale nelieči.
Alkohol nedoporučujem.
Doplňuji:
V žiadnom prípade naše rady neberte ako záväzne odborné.
Ak chcete odbornú odpoveď, obráťte sa priamo na lekára, prípadne pozrite stránky typu ordinace.cz
http://www.ordinace.cz/

Další odpovědi:

Pokud to není životně důležité, tak to v pondělí nějak přežij a zůstaň na paralenu nebo si dej ibuprofen. Nech tělo, ať se s tím vypořádá. Měj na paměti, že zvýšenou teplotou tělo bojuje s infekci, není to nic špatnýho. Tím, že se ji budeš snažit nějak drasticky snížit, bakteriím to jen ulehčíš. Pokud se bude blížit k 39, tak k doktorce.

Zlatý

Podívej se tady : http://priznaky.vitalion.cz/…. Ve vyhledávači se toho dá najít víc, ale obecně platí, že zvýšenou teplotu není radno podceňovat. Kvůli jednomu dni můžeš mít problémy po zbytek života, jenže každý z nás to určitě někdy risknul. Takže jako obvykle - každá rada drahá :-).

Zlatý

Účinnější je paralen s cofeinem v šumivé formě. Panadol extra rapid.Vem si dvě tablety najednou.
Pokud musíš, doporučuji ho. Celý život jsem nachlazení hódně přecházel, dnes sklízím ovoce.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.