deedee77

Jak rychle se tvori materske mleko ?

Za jak dlouho od vypiti se utvori stejne mnozstvi?

Nejlepší odpověď
Drap

Jak u koho. U někoho dříve u někoho později. Také záleží na době mateřství. Pokud probíhá vše normálně, tak se nová dávka vytvoří do doby, než dítě potřebuje znovu pít.

Další odpovědi
Dochy

Nelze říct. Je to silně individuální, také je otázka kolik bylo vypito a tvorba mléka se mění i podle doby od porodu. Podle toho co vím, tak v prvních týdnech převládá „tvorba zásob“, později se velká část mléka tvoří okamžitě když dítě saje…