ixpektix

Jak rychle můžu jet na kole po silnici ve městě aniž bych na sebe upozornil policii ?(nebo aby nebyly žádné problémy ??

Jestli je to nějak omezené ?
Doplňuji:
Já jsem dnes přijel na kole domů dal jsem kolo do kolárny zamknu dveře podívám se ven a vidím jak tam venku stojí policajt z motorkou (tak jenom abych neměl nějaký problém).

(ani nevím za co )
Co by se stalo kdybych ze sebe vymáčknul 58 km/h (příklad)
(DOUFÁM ŽE TO BYL NĚJAKÝ OMYL)

Nejlepší odpověď
tom004

Stejně rychle,jako jiný řidič.

Další odpovědi
anonym

No,povinnou padesátku snad nepřekročíš!

Alesh

Mně to přijde,že se neptáš, ani tak na rychlost jako takovou, ale spíš na způsob jízdy? že ty jezdíš z hospody na kole a bojíš se, aby ti nedali „dýchnout“? 😉 Jinak samozřejmě platí zákon o provozu na pozemních komunikacích, čili platí, že když jedeš po silnicích, tak v obci je limit 50 km/hod, ale někde může být snížen. Na druhou stranu jsem nikdy neviděl, ani neslyšel o tom, že by někde zastavili cyklistu za rychlost. Že by mu dali „dýchnout“ to jo. Takže bacha! 🙂 Jinak samozřejmě podle zákona musíš mít všudemožmě odrazky, zvonek, blatníky, přední a zadní světlo a bůhvíco ještě, ale to jaksi nikdo neřeší.

anonym

Všichni to sice myslíme stejně, ale já se to pokusím upřesnit:
1)Ve městě není silnice, ale ulice, kde platí místní značení stejně jako pro všechny běžné účastníky provozu. Takže reálná rychlost kola by mohla kolidovat jen na 30km/hod. Rychleji jezdí jen profizávodníci na speciálních kolech nebo amatér z prudkého kopce.

  1. Cyklista může být kontrolován hlídkou, takže jde o povinné vybavení, alkohol a snad aby stihl před policistou bezpečně zastavit.
  2. A konečně zvláštní podmínky jsou na cyklostezkách, kde nesmí ohrožovat ostatní vč. inlinebruslařů apod. a především dbát zvýšené pozornosti při křížení s chodníky a ostatními komunikacemi.

P.S. V případě překročení rychlosti – pokuta jako každý řidič, pokud by ses dostal do paprsku radaru.
Zatím zvlášť rychlost cyklistů neměří (alespoň o tom nevím), za to vím, že v letošním plánu dopravních kontrol mají spešl akci na cyklisty kvůli prevenci jejich nehod a nárůstu cyklistů.

anonym

mi máme mezi vesnicemi dobrý kopeček a je tam jen padesátka; tu se z toho kopce dá skvěle překonat a na kole tam dáš i padesát pět kilometrů za kodinu, policajti se jen dívali, jak si to tam s kámošem brázdíme a předjíždíme auta ;D (nic nám na to neřekli ;D)

hawranek

Policisté se o Vás, jako o cyklistu budou zajímat pokud a) budete jezdit pod očividně pod vlivem b) budete ohrožovat pěší či ostatní účastníky provozu c) rozbijete si drž**

honza19hk

pokud nic nezničíš nebo neuděláš nehodu tak ti asi nic říct nemůžou,jen tě můžou zkontrolovat jestli to kolo má to co má mít,popř ti dají dejchnout.zákony přsně neznám ale na to snad žádné omezení není. A 50km/h na kole ,tak to buď z kopce nebo na závodním kole ale za normálního provozu na silnici či cyklotrase podle mě víc jak cca 40km/h nejedeš, unás je 15% klesání dolů a já to tam solil(údaj z tachometru)52km/h ale to jde asi jen z kopce nebo na závodech jako je třeba Tour de France .Ale na silnici ve městě 50 nevytáhneš to si můžeš být jistý.To by to město muselo být z kopce abys tolik jel.A radar na auta kolo stejně nezměří-vlastní zkušenost.A po­licajt mi to potrvrdil.Nevím přeně jak radar funguje ale,mě na kole ještě nikdy nezměřil.