Jak rychle a účinně zpacifikovat agresivního psa?

Někdo mi řekl, že je dobrý psovi nastavit loket, aby si ho zakousl. Poté už ho jen dostat na zem, loket mu nacpat co nejvíce do krku a buď trhnout nebo mu vykloubit čelist. Znáte nějaké jiné metody, jak se účinně ubránit?
Doplňuji:
Myslím samozřejmě většího psa či bojové plemeno, ne krysaříka :)

Nejlepší odpověď
Drap

Otázka je dosti nejasná. Jedná se o tvého psa ? Či o psa cizího? Jakmile budeš mít prokouslý jeden loket, dost těžko se ti ho podaří druhou rukou spacifikovat. Nejlépe asi v takové situaci zůstat stát, pokud nemám žádnou zbraň či něco čím bych se mohl bránit, v poslední chvíli uhnoun, pokusit se psa chytit za kohoutek, převrátit a spacifikovat. Pokud však člověk nemá zkušenosti, j lépe to raději nezkoušet.
A co jsou to bojová plemena ? Kdo to určujie. V různých státech to jsou různá plemena. U nás nebyla doposud úředně jmenována. Je to novinářský výraz, aby zvýšili prodejnost svých médií. Žádný pes neni bojový, pokud to z něj neudělá člověk. A za případným útokem či napadení také stojí člověk a jeho výchova.

Další odpovědi
anonym

Nejlépe je chovat se tak aby k útoku psa vůbec nedošlo. Každý pes vysílá varovné signály před tím, než dojde ke konfrontaci. Všeobecná pravidla jsou taková, že je dobré stát ke zvířeti bokem ne čelem nebo zády a pokusit se vzdálit pomalu z jeho zóny. Když už pes zaútočí, má si napadený člověk lehnout na břicho a chránit si rukama zátylek. Pes zpravidla zmírní útok když se napadený nehýbá a není vyšší než pes.

Daniela12

Místo kuřete bych volila pepřový sprej, jinak se za tebou budou táhnout všichni kolemjdoucí psi.

gepik

Zkus se podívat, jak to dělá Cesar Millan a trochu se inspirovat. http://www.net­v.cz/special/401-znalec-psi-duse

Zdroj: http://www.net­v.cz/special/401-znalec-psi-duse

Advance

Nastříkat do očí pepřový sprej nebo deodorant a pak vzít nohy na ramena.

Beer4Real

Pokaždé když půjdeš ven, tak měj u sebe někde v kapse chlazené kuře a jakmile přiběhne ten pes tak mu to hoď a rychle zdrhej dom.

honza19hk

pístole nebo kudla. ikdyž např trubkou po hlavě to asi taky nerozchodí.

samicek333

Zpacifikovat psa se loktem asi nepodaří. Neumim si představit, jak by někdo jen jednou rukou a druhou v zubech psa mohl přeprat velkého silného psa.
Párkrát už na mě pes vyběhl, protože máme dost nezodpovědných sousedů, a na většinu psů stačí zařvat, protože pes se lekne a couvne, pokud ne a pes se nebojí a po ruce nemáte žádný klacek nebo třeba pepřový sprej, musíte si chránit krk a oblicej, protože to je první místo, kam pes útočí(samozřejmě útočí i na ruce a nohy). Nedoporučují se dělat prudké pohyby a koukat psovi do oči, protože tím psa rozzuříte asi tak, jakoby ste utíkali.

led

Musíte byť rýchlejší a prekvapiť ho. Zaútočte. On totiž čaká vašu obranu alebo útek.

led

V prípade zvieraťa nikdy nemôžte povedať dopredu, môžte predvídať, ale každé zviera má svoj nezameniteľný spôsob útoku a povahu (ako človek).
V jednom prípade u pitbula prekvapujúci protiútok pomohol, ostal šokovaný, ale na druhom by som to asi nerobila.