Rommart

Jak rychle a efektivně utěsnit odpadní potrubí?

Neví tady někdo jakým způsobem ideálně a bez zásahu do stávajícího rozvodu utěsnit hrdlo odpadního potrubí procházející základem domu o průměru 130mm a do něj je sveden domovní odpadní rozvod o průměru 75mm. Když je větší přísun vody tak kanalizace nestíhá a mi se to tím pádem vrací zpět do sklepa avlhne tudíž stěna ze které vystupuje hrdlo litinového potrubí 130mm a protéká to kolem svodu 75mm. Postačí to zamáznout nějakým tmelem který ztuhne nebo to zabetonovat? A neprosákne či nevydrolí se ten beton? Nebo existuje nějaký rychle tuhnoucí tmel či lepidlo? Díky za Vaše rady s pozdravem Radek

Odpovědi
mosoj

Betonovat ne, praskne ti potrubí. Je řada tmelů na bázi syntetické gumy. Všechno ale chce nějakou dobu klidu na vytvrdnutí. Také nepíšeš jestli je to litina na litinu nebo litina na PE ! Pokud je to litina na PE musí se tam dát ještě něco na vymezení spáry a teprve pak těsnit tmelem.

honza19hk

dříve se v panelácích používalo tzv medvědí hovno,to je asi slangový název nevím jhak se to kloudně jmenuje ale je to právě na utěsnění trubek.

mojitek

kupte v Bauhausu nebo Obi Mamuta-to je nejlepší lepidlo / tmel ktery existuje(lepší než Pattex atd).Stojí 160 kč,dáte ho do klasický vytlačovací pistole a tmelíte.Samozřejmě bude to chtít nějakou dobu tvrdnout.Slepí to všechno ke všemu.Doporučuju před lepením to zdivo ,svod atd lehce očistit,odmastit zdivo navíc ještě napenetrovat.Mám s tím Mamutem ty nejlepší zkušenosti.