Babe

Jak Rusa naučit h?

Doplňuji:
Jasně, ale když už nejsi batole, celkem těžce se učíš nové zvuky v cizích jazycích :).

Nejlepší odpověď
badisko

poustet mu stale do okola toto… http://www.you­tube.com/watch?v=A8EBF-XxR1w

Další odpovědi
bolak

FurbyStar se snaží říct, že co se týče logopedických pokusů o vyslovování písmene „H“ u Rusů, měla by ses zaměřit hlavně na výuku tamějších batolat :))

anonym

http://hedvicek­.blog.cz/0910/jak-jsem-ucil-vyslovovat-h
Doplňuji:
No jo, neumí to ani Rusové, ani Poláci.

marci1

Asi docela těžko, stejně jako neumí v češtině používat „se“ nebo „jsem“. Ale nám to nevadí, vždycky se domluvíme. 🙂

hawranek

Asi tak těžko, jako Čecha naučit bezproblémově „šč“. Je to nepřirozené, ale naučit se to dá. Můj zubař je Rus (je sranda ho poslouchat, protože rusové vykají v 2. pádě množného čísla- Vy nosili rovnátka? 😁), ale h tak nějak umí. Chce to prostě cvičit 😁

FurbyStar

Jistě chápu význam tvé otázky, vím, že Rusové ve své abecedě nemají H, ale je to celkem jednoduché. Ty jako batole ses to také v pohodě naučila. Mezi tebou a Rusama není žádný rozdíl.