1popelka1

Jak rozumíte textu písničky Láska v housce?

Trochu navážu na Miroslavast http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/libi-se-vam-nebo-uz-je-protivna, jestli nevadí. Ale nejde mi o názor, zda se vám song líbí nebo ne.
Zajímalo by mě, jak chápete text, co jím chtěl básník říci? Setkala jsem se totiž s tím, že každý textu rozumí trochu jinak….. A jak vy? Co zpěvák kritizuje?
Pro ty, co písničku neznají, odkaz http://www.you­tube.com/watch?v=pro­kEP5okQo

Doplňuji:
Ještě někdo by si chtěl rozebrat text?

Nejlepší odpověď
annas

Ta píseň není pro mne to pravé ořechové. Ale přečetla jsem si její slova.
Skrytý význam. Prodejná láska, pokrytectví vztahů – konzumní společnost, láska, která prochází žaludkem, důraz na kvantitu proti kvalitě, kompromisy …

Další odpovědi
KOLMIX

Mi osobně se ten song nelíbí vůbec, i když fakt, že melodie je chytlavá, nelze než potvrdit. Ale ona by byla chytlavá s jakýmkoli textem. A s inteligen­tnějšími slovy by i mohla bourat špičky hitparád.

Text je dle mně o sexu – takovýmtom chladném sexu bez citů – možná když použiju už řečená slova, tak o tom „konzumním“…

Ale možná to chápu špatně, nikdy jsem se tím songem hlouběji nezabýval, hlavně interpret je mi velmi nepříjemný (i dle jiných jeho skladeb), píše oplzlé texty, prostě to není moje krevní skupina.

Ale zpěvačka má naopak hlas velmi příjemný, určitě to s rozumnějšími texty a barvitější hudbou může daleko dotáhnout…

anonym

Na dvě dělila se cesta lesem.
Já zvolil míň prošlapanou.
A rozdíl pochopil vzápětí.