annas

Jak rozumíte citátu?

Voltaire: „Pochybovat není zrovna příjemný stav, ale jistota je směšná“.

Je to tak?

Nejlepší odpověď
ReHu

Ještě se nad tím zamyslím, ale první, co mě napadlo bylo, že i jistote je relativní.

Další odpovědi
anonym

Ja to vidim takto-pochyby jsou jasne ci temne a dlouho uvazujici.Jistota je sice pekna vec,ale ne u ni spat-stava se nudnou a zaludnou,nebot muze take zradit(odejit)­.Jestli mam pravdu nevim,ale tak to vidim .

BEAES

Jisté je jen to, že není jisté vůbec nic!

Bumbes

Nikdy není nic na 100% jisté, tak se vyplatí preventivně vždy pochybovat, i když se tím bohužel eliminuje dobrý pocit z jistoty.

Někdo kdysi řekl: Vím, že nic nevím.