annas

Jak rozumíte aforismu?

Georg Christoph Lichtenberg:

„Kdo má méně, než si přeje, měl by vědět, že má víc, než si zasluhuje.“

Nejlepší odpověď
1popelka1

Rozumím mu takto: kolikrát si ani nezasloužíme to, co máme, protože si toho nevážíme – chceme ještě více.

Další odpovědi
anonym

ja to stejne jako,nikdy neni tak zle aby nemohlo byt jeste hur,

aramah

Člověk chce víc není spokojen s tím co má a když spadne klec marně vzpomíná na to co mněl.Protože nemá nic.(Tak nevím asi jsem se zamotala)

Bumbes

Kdo chce moc, nemá nic.