elvan

Jak rozumět chování kočky?

Máme kotě, čistokrevnou britku, 4 měsíce. Mazlí se jenom když se zrovna probudí, anebo když se vrátíme z práce. Tak jako tak jí to nikdy dlouho nevydrží, jen pár minut, jinak na dotek reaguje jako na hru.
Před nedávnem přítele napadlo, že jí pustíme mňoukání kočky, jestli je pozná a jak na to bude reagovat. Byli jsme velmi překvapeni – kotě hned přiběhlo, velmi hlasitě předlo a chtělo se mazlit (jen po dobu puštění videa a krátce potom). Jak tomu mám rozumět? Mohla na ně třeba žárlit? Jak udělat, aby se kočička chtěla víc mazlit?

Nejlepší odpověď
Drap

Každá kočka je osobnost. Těžko ji naučit dělat něco, co nechce. Myslím, že se to časem upraví a bude se mazlit více.

Další odpovědi
manon

Něco si přečteš třeba tady: http://www.ste­panova.estran­ky.cz/clanky/za­kladni-informace/povaha/, na netu toho bude hodně o povaze a vlastnostech.
Britská modrá je opravdu trošku „jiná“ kočka. Myslím, že má báječné vlastnosti a to, že není vlezle mazlivá, je plus – hlavně mívá spoustu jiných výjimečných vlastností. Je to osobnost. Až si vás ochočí, nejspíš budete mít i na to mazlení delší šichty :)

weronika

Náš kocour ( teď už roční) si ze začátku taky spíše hrál, teď ale příjde jenom na mazlení.S náma si odmítá hrát(až na výjmečné situace) asi protože se vyřádí venku,
A navíc každá kočka je jiná osobnost. Jedna si ráda hraje, jiná zase mazlí a jiná se jenom válí. 😁