jak roztáhnout malé boty

Nejlepší odpověď
Terryle

Pokud jsou hodně malý (o číslo a víc), mám obavy, že to tak moc neroztáhnete.
Jde taky o materiál, nejlíp se myslím dělá s kůží – ta se umí do určitý míry přizpůsobit. S jinejma materiálama zkušenost nemám.

Navlhčit (vodou nebo mlékem, to prý taky zvláčňuje) nebo ideálně napařit, kůži dobře promazat (sádlem, indulonou a podobně) a vlízt do nich v hodně tlustejch ponožkách a nosit, třeba i celej den. A promazávat průběžně, kůže změkne a je poddajnější.
Na noc (nebo i na den, když není možnost je vyšlapat nošením) nich něco narvat, vlastně cokoli, co je vytáhne. Já do státnicovejch bot cpala takový ty hranatý hrnky od nescafe :) a nakonec trošku povolily.

Další odpovědi
hanulka11

Prodává se i sprej na roztažení obuvi , nastříkáte do bot a obujete je a oni se roztáhnou. Dřív nebyl problém zanést je k ševci a on je narazil na „kopyta“ a roztáhly se. Nevím zda to ještě v opravnách mají.Je ale pravda, že se roztáhnou pouze na šířku jestli máte menší číslo, tak to nepomůže.

mojitek

Nejsou li moc male,tak staci navlect nohy do navlhcenych ponozek,nazout boty a jeden vecer takto chodit po byte.Vysledek zarucen