Avatar uživatele
Mislok

Jak rozšířit zornice?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nějak nejdou rozšířit zornice na delší dobu – třeba kapky (a kde sehnat).

Konečně jsem našla barevné kontaktní čočky, které mi barevně vyhovují, ale bohužel mi je vidět hnědá duhovka a nevypadá to moc přirozeně .

Budu moc vděčná, za všechny dobré rady, opravdu by mi to moc pomohlo.. děkuji.

Zajímavá 0 před 3399 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Ano, jsou kapky na rozsireni a fixaci zornic, predepise ti je ocni lekar. Amimochodem, jen idiot by riskoval trvale poskozeni zraku jen proto, ze je liny hledat jiny rozmer kontaknich cocek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

To by ti dali na očním,při rozkapání zorniček,třeba po uraze
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/na-jakem-principu-funguji-kapky-na-rozkapani-zornicek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

To je dost nebezpečné, zornice se sama stahuje, aby se nepoškodila sítnice oka při nadměrném světle. Pokud toto potlačíš, tak si budeš na světle dost ničit zrak. Je to něco jako když vyjdeš na sluníčko a musíš přimhouřit oči, když to neudeláš, tak tě budou bolet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Brunhild

Třeba po drogách. Ale je to hloupost. Když je hodně světla, zornice se zúží, aby měly co nejmenší plochu a světlo je co nejméně „ničilo“. Když je světla málo, tak se rozšíří, protože se nemusí tolik šetřit a může mít větší plochu. A když bys ji uměle zvětšila a šla tak na světlo, zornice se bude „ničit“ významně více a můžeš z toho mít trvalé zrakové problémy. Dříve se na to používal rulík a dámy pak hodně rychle osleply, kvůli „vypálené“ zornici od slunce :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek