HDMI

Jak rozříznout cihlu?

Potřeboval bych vědět jak přesně rozříznou cihlu aby se nerozpadla.Šlo by to na cirkulárce?
Doplňuji:
A kde se prodává a kolik stojí? Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Lepší kotouč je tento typ. Dělá čistější řez. Nicméně upínací otvor je 22,3 mm. Do cirkulárky neupneš. Takže buďto ruční úhlová bruska nebo stojanová dělicí bruska pro řezání kovů. Největší kotouče se dělají o průměru 300 – 355 mm.
Do ruční úhlové maximálně 230 mm.
http://www.rucni-naradi.cz/bosch-dia-kotouc-professional-for-universal-turbo
Doplňuji:
Jakou cihlu a jak přesně. Na stavbě se nařízne úhlovou bruskou a zbytek se odklepne poklepáním kladívkem.

Další odpovědi
Drap

Šlo. musíš však nasadit kotouč na řezání páleného stavebního materiálu
Doplňuji:
Něco takového, samozřejmě většího průměru
http://shop.bld­.cz/zbozi/16708/Rez­ny-kotouc-prumer-230mm-na-beton--zamkovovou-dla.htm

cukrar

Záleží jak hodně budete řezat. Ve stavebninách prodávají ruční pilu s SK plátky na řezání cihel.
Za pár stovek..

honza19hk

jaká cihla? na CPP stačí zednický kladívko,na tvárnice z hlíny flexa a diamanťák,na ytong pilka.Škváráky nebo šamotky taky flexou.