Katru7

Jak rozpoznám vajíčko vší od lupů?

Doplňuji:
Díky za odpověď všem,protože jsem zjistila že jsou to opravdu lupy.Jsou ploché a jdou lehce vyčesat…Díky :)

Nejlepší odpověď
anonym

Katru, pokud máš doma lupu, tak pod ní ten rozdíl uvidíš. Hanulka má pravdu. Lupy jsou vesměs ploché a odlupují se z pokožky hlavy, na vlasech nedrží. Hnidy jsou naopak na vlasech „přilepené“ . Zpravidla se vyskytují nejvíce za ušima.
Pokud takový nález učiníš, nepodléhej panice. V drogerii nebo v lékárně koupíš účinný šampon na vši. Většinou se těchto nevítaných návštěvníků dá zbavit už po prvním umytí.

Další odpovědi
hanulka11

lupy vyčešeš, ale hnida drží pevně na vlasech ,jedině nehty ji stáhneš