Elis Pokorná

Jak rozpoznám samce od samice u ruměnice pospolné?A mohou žrát třeba vařené brambory nebo papriku? Díky.

Nejlepší odpověď
beer

Samičky tohoto druhu jsou viditelně robustnější než samečci – silnější a širší. Na obrázku je u kopulujícího páru samice vpravo:
http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xonimage/id27018/?­taxonid=71942
Co se týče potravy, tady bych zkoušel předkládat především syrovou zeleninu i ovoce, problém vyzkoušet co jim pojede určitě nebude ))

Zdroj: Studium

Další odpovědi
www

Tyto ploštice sají různé šťávy, mohlo co jim to alespoň dočasně tedy stačit.
Pohlaví jsem zatím nijak neurčoval, zkus net.
Doplňuji:
Ještě mne napadlo, zkus si pohlédnout obrázky tohoto druhu na Biolib.cz, bývají tam popisky s upřesněním samec/samice. Nebo vyčkej, snad ti pomůže uživatel Beer, vyzná se víc.