Toruk

Jak rozmnožovat/ sázet břečťan?

Několikrát jsem ho sadil a z 99% se neujal; převážně jsem používal „chlupaté“ větvičky- s kořínky.

Nejlepší odpověď
annas

Dala jsem do vody několik dužnatých (ne dřevěných) ostřihaných větviček, nechala je, až vyrazily kořínky. Všechny odnože se neujaly, ale něco jsem vybrala.

Nebo řízky zapíchnout do hlíny a přikrýt třeba igelitovým sáčkem. Každý má jiné zkušenosti.

Další odpovědi
www

Uříznout vyzrálý řízek (konec větvičky, cca 20cm), řez ošetřit stimulátorem, zredukovat počet listů a prostě zapíchnout do vlhké země (cca 10cm), výhodné je při suchém počasí přikrýt pak obrácenou sklenicí a lehce zakoření!
Zkušenost

Berušinka

A použil si na řízky stimulátor?
Musíš zajistit dobrou vlhkost vzduchu.
Nebo je hned nepíchej do země, ale nech je zakořenit ve vodě.

baghira

Zapíchal jsem před lety pár větviček břečťanu mezi dlažbu u zdi, a chytlo se to. Břečťan potřebuje stín, dobrá je severní strana. Jinak mě nic nenapadá – je to plevel, který by se měl chytit všude.