jirka F

Jak rozlišit nachlazení od nastydnutí?

Jsem totiž nastydlý, mám rýmu a škrábe mě v krku, piju za každých 5 minut čistou vodu a řeknu, strašně hodně mě ta voda pomáhá, škrábání se zlepšilo a rýma taky

a taky potřebuji zjistit, jestli je nachlazení a nastydnutí totéž nebo ne

Ps: můžu pít i džusy ředěné vodou?

Odpovědi
quentos

Nerozlišují se nijak, jsou to synonyma. Pitný režim skutečně pomáhá. Když vám džus dělá dobře, proč ne. (Podle nejnovějších výzkumů je na škrábání v krku lepší studené pití než teplé.) Není dobrý jen tehdy, je-li vám zle od žaludku.

štamgast: to byste se divil. Tím studeným pitím se pochopitelně nemyslí ledové.

štamgast

Je to to stejný. Pít můžeš co chceš ale doporučuju něco teplého, nejlépe čaj s medem a citrónem, kloktat kloktadlem a taky si občas dát nějakou pastilku. Na rýmu pomáhají nosní spreje.

Studená voda na bolest v krku? To je dobrý tak akorát na angínu. Z čeho asi bolívá v krku obzvlášť v létě? Člověk je rozhicovanej a vypije naráz kýbl studené vody.

jirka F

nemůžu si to dovolit vyležet v pondělí mám praxi a tam se může chybět maximálně 1 pracovní týden po-pá máme 5 hodin praxe