Danah

jak rozjet blog?

jak co nejúčiněji propagovat blog (když kamarádky mi nijak nepomůžou) na internetu?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nejlepší propagací blogu je originální, často aktualizovaný a zajímavý (vyhledávaný)obsah. Pokud tohle nejsi schopná zajistit, tak půjde o další zbytečný blog. Pokud ano, vyhledávače časem samy návštěvníky přivedou.

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s Lamalam:
NejúčiNNější propagace
jsou kvalitní obsah
a texty bez chyb…

richter jan

ahoj,
jak bylo řečeno, tak nejdůležitější je kvalitní, originální a aktuální obsah.
Kvalitní proto, aby dokázal zaujmout čtenáře – pokud čtenáře obsah zaujme, může se snadno stát, že na něj budou sami návštěvních odkazovat na sociálních sítích (Facebook, Google+ apod.) a nebo třeba přímo na svých stránkách apod. Tím získáš řadu zpětných odkazů, což je pro hodnocení vyhledávači jako Google a Seznam důležité (díky tomu se o Tvém blogu bude moci dozvědět více lidí a tím poroste i jeho návštěvnost).
Originální obsah bude opět Googlem a Seznamem kladně hodnocen (pokud bys jen články kopírovala z jiných stránek, vyhledávače to poznají a bude to spíše na škodu). Stejně tak je důležitá aktuálnost témat – jak pro četenáře, tak pro vyhledávače. Chce to reflektovat na aktuální témata a dění, málo koho bude zajímat článek o události staré několik měsíců nebo let.

Ale pokud Tě tedy zajímají další možnosti propagace tak můžeš např.:
Založ si pro Blog profil na Facebooku – můžeš získávat fanoušky, odkazovat
na nové články přímo na zdi Facebooku a tím získáš i již zmiňované zpětné odkazy.
Můžeš zkusit oslovit ostatní Blogery a požádat je o výměnu odkazů.
Vhodné je, aby na Tvůj blog vedly odkazy z tématicky podobných blogů.

Můžeš si založit profil na Google Adwords nebo Seznam Sklik a platit si reklamní plochy, ale napřed bych začal metodami, které jsou zdarma.
Hodně štěstí.

MacinaN

Jak už tu psali ostatní, nejlepší propagací je kvalitní a často aktualizovaný obsah. Pokud ale chceš investovat i do nějaké reklamy, tak za sebe můžu doporučit třeba Google Ads nebo Sklik. Pokud nevíš jak na to, tak by ti s tím mohl poradit třeba tento PPC specialista: https://marek­pech.cz/